“Lokali yıkmayacağız halka açacağız!”

Maden Mühendisleri Odası Lokali tartışmalarında Milletvekili Hamdi Uçar’dan çok özel açıklamalar.

Zonguldak Maden Mühendisleri Odası Lokali’nin TTK’dan alınarak hazineye devredilmek istenmesi üzerine tepkiler gündemde.

Konu ile ilgili oda yönetimi çok sayıda ismin katlımı ile basın açıklaması yaparak alınan karara karşı çıktıklarını ifade etmişti.  Lokalin yıkılmayacağını halka açılacağını belirten Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar da “Yıkmak söz konusu değil. Biz orayı halkın kullanımına açacağız. Bundan neden rahatsız oluyorlar anlamadım.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Uçar Z HABER’e yaptığı özel açıklamasında;
“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Zonguldak sahilinde proje çalışması yapıldı. Bazı yerler yıkıldı bazı yerler yapıldı. Sahilin vatandaşın kullanımına açılması konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Kamuya ait binalar birilerin tekeline bırakılmış yerler değil. Bu kadar tepki abartı geliyor. Bunlar halkın içinde olmak istemiyor. Kendilerini farklı görüyorlar. Bugün gelip ortalığı karıştırmanın anlamı nedir bilmiyorum. Orası özel birine verilmeyecek. Halka açılacak. Sahilde yürüyen vatandaşımız gidip çayını kahvesini içebilecek. Cami yapıldı diye kapatılıyor diyenler var. Onlar maksatlı art niyetli açıklamalar burada birilerinin keyfi kullandığı mekanlar halka açılıyor. Orası cami yapıldı diye kapatılmıyor. O bahsedilen yer ile ilgili bakanlığın tasarrufu var. Orası Maden Mühendisleri Odası Lokali. Üye olmayan normal bir vatandaş giremiyordu. Şimdi bütün vatandaşlarımız girebilecek bundan neden rahatsız oluyorlar. Anlamış değilim” dedi

One comment

  1. Ben halkım ve her gittiğim de girdiğim ve güzel vakit geçirdiğim bir yer ,sizin niyetiniz belli ben sizin olduğunuz her yerden rahatsız oluyorum.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: