Saadet Partisi (SP) Zonguldak 1. Sıra Milletvekili adayı Yusuf Çetin ve partililer Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettiler.

Yapılan ziyarette Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, başkan yardımcıları Seçkin Kırarslan, Orhan Akyüz ile Süleyman Şen, Saadet Partisi milletvekili adaylarıyla seçim süreci ile ilgili görüş alış verişinde bulundular.

 

Akbıyık ‘’Bir kasım seçimleri önemli’’

 

Saadet Partisine saadet partisi1 Kasımda yapılacak genel seçimde başarılar dileyen Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, sözlerine şöyle devam etti: “1 Kasım seçimleri için çalışmalarınıza başladınız. Size ve ekibinize başarılar diliyorum. Saadet Partisi ilimiz ve ülkemiz için önemli bir partidir. Ülkemizde geçmiş dönemlerde önemli başarılara imza atmış bir partidir. Zonguldak içinde önemli düşünceleriniz olduğuna inanıyorum.”

 

Çetin ’’ZGC’ nin  TGF  asil yönetimde yer alması ilimiz adına önemlidir’’

 

Türkiye’nin iki yılını heba etme lüksünün olmadığını ifade eden Saadet Partisi 1. Sıra Zonguldak Millet Vekili adayı Yusuf Çetin: “ Öncelikle ZGC olarak, Ankara da yapılan olağan genel kurulunuzda TGF asil yönetim kurulunda yer almanız ve icracı konumda olmanız bizleri sevindirmiş ve mutlu etmiştir.

Bu nedenle sizleri tebrik ediyor ve kutluyoruz. ZGC ilimizde lider ve başarılı bir STK ‘dır.

Cemiyetin konumu önemlidir. Diğer dernek  oluşumlarından da farklısınız. Bunu kamuoyu görüyor ve takdir ediyor. Bugün için ziyaretimiz seçim öncesi çalışmalara hız vermektir. İlk ziyaretimizi Zonguldak valiliğine gerçekleştirdik.

İkinci ziyaretimiz ZGC olarak sizlere yapıyoruz. 7 Haziranda genel seçim yapıldı. Bu seçim neticesinde bir parlamento oluştu. Gönlümüz arzu ediyor ve inanıyor idik ki bu parlamentodan bir hükümet çıksın, 7 Haziran’dan bu tarafa ekonomik, sosyal ve terör konularında ki hadiseler vuku bulmasın.

2015 yılını biz 7 Haziran seçimleri dolayısıyla kayıp yıl olarak adlettik. Ayrıca 2016 yılı da görülüyor ki 1 Kasımda yapılacak seçimler dolayısıyla kayıp yıl olacak. Türkiye o kadar lüks bir yer değil. İki yılını heba edecek bir ülke değil.

7 Haziranda koalisyon kurula bilirdi ama kurulamadı ve maalesef 7 Hazirandan sonra koalisyonların kötü olduğu konusunda bir algı oluşturulmaya başlandı işin kötü olan tarafı da burası. Ülkemizde koalisyonların başarılı olduğunun örnekleri var.

1 Kasım seçimlerine Samet Güngör, Mehmet Ulu, Salih Görmez ve Seyfettin Aydemir’den oluşan Saadet Partisi Zonguldak Milletvekili adayı listemizle yola çıkmış olduk” dedi.

Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ve yapılan siyaset sohbeti ile sona erdi.