1984 Projesinin Kumpas Taşeronu Türkiye (5)

Danıştay, kumpas davalarıyla kapıyı çalan Adalet Bakanlığı yönetmeliğini iptal etti. Böylece “telekulak” yargı kararıyla çöpe gitmiş oldu… Danıştay 10. Dairesi Adalet Bakanlığı’nın “Telekom ünikasyon” yoluyla iletişimin düzenlemesi, gizli  soruşturmacı ve teknik araçlarla izlenmesi tedbirlerinin uygulanmasına ilişkin 2007’de çıkardığı 33 maddelik yönetmeliğin tamamını “hukuka aykırı” olması nedeniyle iptal etti. Ergenekon, Askeri Casusluk, Balyoz, KCK gibi tartışmalı soruşturmalardaki dinlemeler bu yönetmeliğe dayanıyordu… Danıştay kararında “Adalet Bakanlığı’nın bu konuda yönetmelik çıkarmaya yetkisinin olmadığı belirtildi.

Bu konuda söylenecek çok şey var: 1- Muhalefet ne işe yarar, hukukçuları neden uyudular? 2- Bu davalar, 1 Mart 2003 tarihli TBMM Kararı’yla ilgili tüm taraflardan öç alma davası olarak tarihe geçecektir. Zira Türkiye halkının komşularıyla sorunu yok denecek kadar azdır. 3- Bu öç alma davasının sorumlusu, Irak’a çıkarma yapan emperyalistlerin taşeronu hükümettir.

Orhan Bursalı: Evrimi yurttaşlara yasaklamak, demokrasi ve insan hakları sorunudur diyor. Ne kadar haklı! Hiçbir şey bilmeyenler; bilimden, üretimden, ahlaktan ve dinden haberi olmayanlar, her şeyi bildiklerini sanıyorlar. Dünyadaki tüm bilginler, hayatlarının sonunda ne kadar az bilgiye sahip olduklarının farkına varmışlar. Ben evrimin olmadığını bilmiyorum, hiçbir yerde okumadım. Milli Eğitim Bakanlığı egemenleri ne biliyorlar da, EVRİMİ eğitim ve öğretimin dışına itebiliyorlar?

Bu anlayışta olanların yönetiminde Türkiye’nin en büyük 15 firmasının adları ve ciroları şöyle: Tüpraş 34,8 milyar, OMV Petrol Ofisi 30,8 milyar, THY 29,4 milyar, OPET 20,5 milyar, BİM 20,1 milyar, Ford Otosan 18,2 milyar, Shell-Turcas 16,8 milyar, Türk Telekom 16,1 milyar, Arçelik 16,1 milyar, Turkcell 14,2 milya, Tofaş 14,2 milyar, Enerji Sa 12,5 milyar, Doğuş Otomotiv 11,9 milyar lira, Erdemir 11,6 milyar, Oyak Renault 11,4 milyar olmak üzere toplam 278,4 milyar liradır… Bu şirketlere baktığımızda ne görüyoruz? 11 şirket ulaştırma sektöründe-tüketiminde, 1’i demir-çelik, 1’i dayanıklı tüketim, 1’i elektrik dağıtımı ve 1’i evsel tüketim alanında çalışıyor. Ve bu şirketlerin cirolarından kalan katma değer yüzde 40’lar civarındadır. Bu tablo ekonominin ne kadar balon yaptığını, kaynakların ne kadar kötü kullanıldığının ispatıdır.

AKP’li Ayhan Ogan diyor ki; “yeni bir devlet kuruyoruz…Yapılan YAŞ yeni bir TSK’nın inşasıdır. Bir vesayet düzenini yıktık”… Muhalefet hemen tepki gösterdi. “Türkiye Cumhuriyeti’nin ne zaman yıktınız da yenisini kuruyorsunuz? Dedi… Aslında bu konuyu tartışmak gerekir; hem de enine boyuna… Yeni bir devlete ihtiyaç var mı? Varsa neden var? Yoksa neden yok? Varsa eskisinin kusurları nedir? Tartışalım ve gerekiyorsa elbette yenisi kurulmalıdır. Zira bu devlet halktan kopmuştur! Türkiye halkına hizmet etmemektedir!

Kimsesiz çocuklar dini vakıflara emanet ediliyor… Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 2012’den geçerli 20 yıllık protokol imzaladı. Bunlar arasında Karaman’da 45 çocuğa tecavüz skandalıyla gündeme gelen Ensar Vakfı da var… Bu bakanlık çocukları vakıflara emanet edeceğine kendisi örgütlenerek, yetiştirme yurtları kurarak topluma kazandıramaz mı? Devlete verilen vergiler yetmiyor mu? Yetmiyorsa neden artırılmıyor? Bu vakıfların gelirlerini kimler, nasıl sağlıyor? Neden yardım ve sadaka sistemi bu kadar yaygın hale gelsin?

Başkanlık sistemi gelmeden örgütü kurulmuş. CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Başkanlık Özel istihbarat Örgütü kurulduğunu ve bu örgütün yasası olmadığı halde mevcut güvenlik örgütleriyle yazışmalar yaptığını belgeleriyle açıkladı!

Bu bilgilere göre Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve sermaye tamamen Türkiye halkından kopmuş ve yabancılaştırılmıştır. Halkın kendi devletini kurma hakkı doğmuştur. Halkı bilimsel, ekonomik ve kültürel geleceğe taşıyan hükümeti…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: