Karayılmaz’dan Atletizme giderayak çelmesi

Buradan yetkililere çağrı yapıyoruz. Sporcuların motivasyonunu bozacak, yap boz işlerinden vazgeçin. Zonguldak Vali’si Ahmet Çınar’ın tıpkı geçtiğimiz hafta Zonguldakspor maçının yapılmasında inisiyatif aldığı gibi bu konuda da Atletleri, antrenörlerini ve sorunlarını dinlemeli ve çözüm bulmalıdır.

Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz Samsun’a atandı.Giderayak atletizm sporcularına yönelik tepki çeken bir projeye imza attı.

Fotoğrafta ki salon özellikle atletizm sporuyla ilgilenen sporcuların kışın antrenman yaparken havanın Sıfır (0) dereceye yaklaştığı günlerde çalışma yapacakları salon. Ama ne olduysa atletizme tahsis edilecek olan salon bir anda birçoğumuzun adını bile duymadığımız ve ilimizde sporcusu olmayan curling sporuna tahsis ediliyor.Konuyla ilgili olarak Atletizmde önemli başarılar imza atan Antrenör Utku Duman, sosyal medya Fecebook’tan şu mesajı paylaştı.

“Tesis yapımı için her metre karenin değerli olduğu ilimizde mevcut milli sporcular kış aylarında antrenman yapacak salon bulamazken bu salonu curlinge tahsis etmek büyük bir hatadır. Nedenini anlayamadığımız bir şekilde Zonguldak’ta yıllardır suren atletizm kültürü yok edilmeye çalışılıyor. Aşağıdaki isimler ilimizde yetişip ülkemizi Avrupa ve dünya şampiyonalarında temsil eden Zonguldak’ta yetişen milli takim sporcularının isimleri Mevcut antrenman sahalarını yok ederek 2 yada 3 yıl sonra yapılacak tesislerin umudunu vermek .Bu süre içerisinde balkanlarda ve Avrupa’da derece yapmış atletlerimizi ve alt yapıdan yetişecek sporcularımızı kaybetmek demek Daha her şey için geç kalınmamışken umarım bu yanışlardan dönülerek mevcut kapalı tribün altındaki salon tekrar atletizm ailesine tahsis edilir.”

Buradan yetkililere çağrı yapıyoruz. Sporcuların motivasyonunu bozacak, yap boz işlerinden vazgeçin. Zonguldak Vali’si Ahmet Çınar’ın tıpkı geçtiğimiz hafta Zonguldakspor maçının yapılmasında inisiyatif aldığı gibi bu konuda da Atletleri,antrenörlerini ve sorunlarını dinlemeli ve çözüm bulmalıdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: