Gazeteci Tığ Saldırıya uğradı

Pusula Gazetesi sahibi Ali Rıza Tığ,  dün gece saldırıya uğradı. Saldırının ardından Soğuksu Karakolu’na giden Ali Rıza Tığ, asayişte verdiği ifadesinde Yasin Hamzaçebi’nin sopayla arabasına saldırdığını belirtti.

Ali Rıza Tığ olay anını şu şekilde anlattı:

“Akşam 21:50 sıralarında Işık Yönder Caddesi üzerindeki Sendika Camisinin yanındaki manavın önüne park ettim. Telefonla konuşuyordum. Yasin Hamzaçebi aracımın önüne park etti. Tuhaf hareketlerle manava girdi. Telefonla konuştu. Manavdan çıktı. Aracıyla yanımdan geçerken küfürler ederek aracıma meyve fırlattı. Ben araçtan inmedim. Eve devam etmek istedim. Bu kez beyaz renkli bir araç yolumu kesti. Şoför mahallinden inen saldırgan hızla üstüme geldi. Geri geri giderek saldırgandan kaçmaya çalıştım. Saldırgan aracıma zarar verdi. Olay yerinden uzaklaşıp Soğuksu’daki Karaelmas  Polis Merkezine gidip şikayetçi oldum. Bende bir sorun yok. Aracım zarar gördü. Olay araç kamerası tarafından kaydedildi. Kaydı polise teslim ettim. Saldırının Yasin Hamzaçebi tarafından planlandığı çok açık. Kendisinden ve saldırgandan şikayetçi oldum. Yaklaşık 2 ay önce Erdoğan Demir’in adamları saldırı girişiminde bulunmuştu. Bu iki etti. Biz doğru bildiklerimizi yazmaya devam edeceğiz. Bu saldırı, bir milletvekilinin işadamı diye makamında ağırladığı kişilerin nasıl insan olduklarının görülmesi açısından yararlı olmuştur. Umarım herkes aklını başına alır.”

Ali Rıza Tığ, olayın ardından İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı’yı bilgilendirdi.

Susma Gazetesi olarak Meslektaşımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz.Gazetecilerin kamuoyunu bilgilendirme,aydınlatma ve haberdar etme konusunda gösterdikleri tutumlar nedeniyle saldırılara maruz kalmaması için yetkililerin de çaba içinde olmaları gerektiğine inanıyoruz

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: