Çağdaş Gazeteciler Derneği Basın açıklaması yaptı

Çağdaş Gazeteciler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Ayaroğlu, Ereğli’nin Sesi Gazetesi Genel Yayın yönetmeni Hüseyin Orhan’ın yazdığı haberler nedeniyle damadı üzerinden baskı uygulanmasına tepki gösterdi.

Ayaroğlu’nun her ne kadar mesajını kime verdiği belli olmasa da genel,etik kurallar gereği verdiği mesajda, “Ekmekle oynamak insanlık suçudur”dedi

Çağdaş Gazeteciler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Ayaroğlu yaptığı basın açıklamasında şu ifadeler yer verdi, “Kdz. Ereğli’de yayın hayatına devam etmekte olan Ereğli’nin Sesi Gazetesi Genel Yayın yönetmeni Hüseyin Orhan’ın yazdığı haberler nedeniyle damadının cezalandırılması insanlık dışı bir olaydır. Anadolu’da bir özdeyiş vardır “Ekmekle oynamak insanlık suçudur”

Görevler gelip geçicidir, kalıcı olan geride bırakılan izlerdir. Gazeteci yaşadığı tarihin tanığıdır…

Yerel demokrasinin güçlenebilmesi de ancak güçlü bir yerel basının varlığı ile olur. Doğru, meslek etik ilkelerine bağlı bir yerel basın aynı zamanda demokrasinin sağlıklı bir zeminde yürümesine de aracılık eder.

Gazeteci arkadaşımız meslek ilkelerinden hareket ederek toplumu ilgilendiren konuda kamusal görevini yapmıştır…

Ülkemizde uygulanmakta olan taşeron sistemi kölelik sisteminden farksızdır. Sayın Belediye Başkanı kölelik sisteminin vermiş olduğu gücü baskı aracı olarak kullanması şık değildir. Bir an önce bu yanlışlıktan dönülmelidir…

Belediye Başkanı şunu unutmamalıdır;Gazeteci halktan yanadır… Gazeteci emekten yanadır… Gazeteci muhaliftir… Gazeteci haberi namus bilir. Gazeteci meslek ilkelerine ve etik değerlere kayıtsız şartsız bağlıdır…”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: