Yoğurtçu; “Ruhsat bölünmesi özelleştirme demek değildir”

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı, Türk Enerji-Sen 1 nolu Batı Karadeniz Şubesi’nin 6’ncı Olağan genel kurulu yapıldı, mevcut şube Başkanı Selami Yoğurtçu güven tazeledi.

Türkiye Kamu-Sen binasında gerçekleştirilen kongreye; Türkiye Kamu-Sen il Başkanı Kadir Bacıoğlu, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Şahin Ören, Türk Diyanet Vakıf-Sen Şube Başkanı Halil Korkmaz, Türk Haber-Sen Şube Başkanı Necmettin Bebek,  Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı Dinçer Kayış, Ülkü Ocakları Zonguldak il Başkanı Recep Yavuz, Öz Savunma ve Güvenlik İşçileri Sendikası Şube Başkanı Kenan Dursunlar ile Türk Enerji-Sen üyeleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, Divan Başkanlığı’nı Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Şahin Ören, yardımcılıklarını Halil Korkmaz ve Necmettin Bebek’in yaptığı kongrede İlk konuşmayı, Türkiye Kamu-Sen il Başkanı Kadir Bacıoğlu  yaptı.Bacıoğlu konuşmasında ;

Bacıoğlu; “Bizim sendikamsı, hormonsu yapı dediğimiz,yapının bir an önce son bulmalı”

Bacıoğlu; “Türkiye Kamu-Sen demek bir mücadelenin adıdır, Türkiye Kamu-Sen birlik, beraberliğin adıdır. Türkiye Kamu-Sen bir ailedir, biz her zaman için bunu söylüyoruz 450 bin kişilik bir ailedir. Bugün bizleri burada buluşturan Türkiye Kamu-Sen çatısı altında birlikte hareket etmemizi sağlayan olmazsa olmazlarımızın olduğunu hepimiz biliyoruz. Türkiye Kamu-Sen dik duruşun adıdır. Her zaman için dik duran, bütün varlığı ile bütün benliği ile yanlışa, yalana, harama, riyaya her zaman için birlikte mücadele eden değerli insanların, değerli kamu çalışanlarının bir araya geldiği çok değerli bir sendikadır. Bu yüzden ben sizlerle olmaktan, sizlerle birlikte Zonguldak’ta mücadele etmekten ve bu söylemiş olduğum yalana, riyaya, harama ve çıkarcılığa hep birlikte karşı durduğumuz için sizlere teşekkür ediyorum.  Bugünden itibaren Türk Enerji-Sen şubemizde görev alacak, bu görevi onurlu bir şekilde bu mücadeleyi sonuna kadar tüm varlığı ile devam edecek olan değerli arkadaşlarıma da şimdiden teşekkür ediyor, yollarının açık olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Umut ediyorum ki, Zonguldak’tan yayılan bu enerji ile Türkiye’de Türk Enerji-Sen’in yetkisine kavuşur ve o meydanları, o toplu sözleşme masalarını memur arkadaşlarımızı temsil edemeyenlere bırakmayarak bizler o masalarda gücümüzün yettiği, elimizin elverdiğince mücadele edeceğimize hep birlikte söz vermenizi istiyorum. Birlikte olalım, diri olalım hep birlikte mücadele edelim haksızlıklara, yolsuzluklara, çıkar menfaatlerine dur diyelim.  Yeter artık, o toplu sözleşme masalarında bizleri yarı yolda bırakan, sırtını memura dönen, kendisini sendika olarak adlandırıp bizim sendikamsı yapı dediğimiz hatta ve hatta hormonsu yapı dediğimiz yapının bir an önce son bulması adına birlik ve beraberlik içerisinde el ele verip mücadele etmemiz gerekiyor. Buradan çıkan enerjinin yetkiye ulaşmasını istiyorum”

Yoğurtçu; “TTK Genel Müdürlüğünün elini güçlendirecek bir yasa”

Daha sonra söz alan Türk Enerji-Sen Şube Başkanı Selami Yoğurtçu söz aldı.Kongreye katılanlara teşekkür ettikten sonra, bölge de gündemi oluşturan TTK’nın özelleştirilmesi konusunda ki fikirlerini paylaştı.Yoğurtçu konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Kamu çalışanlarının bugüne kadar birikmiş bir çok sorunu var. Toplu sözleşme masalarında bizlerin fikri var. Bugüne kadar çıkması gereken. Hükümetin altına imza atmış olduğu yasalaşması gereken virüstü özgül hakları var. Bunların çıkartılması için yandaşın değil siz kendi Türkiye’nin özü olan Türk enerji sendikasına destek, sadece sizin destek vermenizi değil kamu çalışanlarını bu işin içine sizin sokmanızı istiyorum. Gündemde yer alan Zonguldak’ta son günlerde gündemde yer alan özelleştirme ile ilgili burada bir açıklama benim üzerime düşer mi bilmiyorum ama arkadaşlar ruhsat bölünmesi özelleştirme değil, TTK genel müdürlüğünün elini güçlendirecek bir yasa olarak kurumun teklifiyken bugün sokaklarda bulandırılarak değişik yönlere sokulmak isteniyor. İşin detayları ile ilgili ben Türkiye enerji sendikası olarak inşallah bu genel kuruldan şube başkanı olarak çıkarsak önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili detayları paylaşacağım. Ama bu özelleştirme değil TTK genel müdürlüğünün bu güne kadar zarara neden olan rödevanslı sahaların ruhsatları ile ilgili sorunun çözüm noktasıdır. Yani elimiz de ki tek ruhsatı bölme yasasıdır.

Bu TTK’nın geleceğini daha da sağlam olması gerekirken bugün çıkan yasa ile 58.madde güdük olmuştur. Güncelleştirilmesi ve geliştirilmesi gerekiyor”

Kongrede diğer gündem maddeleri görüşülerek oy birliğiyle kara bağlandı.

Yeni yönetim Şu İsimlerden oluştu

Selami Yoğurtçu, Duran Dereli, Cesarettin Karadeniz, Nurettin Akman, Mahmut Güneş, Selçuk Yaslıkaya, Fatma Tuğba Güzel. Denetleme Kurulu; Y. Hitit Güleç, Metin Tokatlı, Cihangir Akbulut.

Disiplin Kurulu;  Gürkan Demiralay, Kemal Can, Erdem Ar.

Üst Kurul Delegeleri; Selami Yoğurtçu, Medine Erol, Yaşar Demirbağ, Mahmut Güneş, Cihangir Akbulut, Yusuf Akbudak, Y. Hitit Güleç, Duran demirci, Cesarettin Karadeniz, Özgür Urhan, Ergün Gedik, Aydın Çevik seçildi.

 

Reklamlar

One comment

  1. […] Türkiye Kamu-Sen’e Bağlı Türk Enerji-Sen Başkanı Selami Yoğurtçu’dan. Yoğurtçu, Geçtiğimiz Cumartesi Günü gerçekleşen Kongresinde konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Gündemde yer alan Zonguldak’ta son günlerde gündemde yer alan özelleştirme ile ilgili burada bir açıklama benim üzerime düşer mi bilmiyorum ama arkadaşlar ruhsat bölünmesi özelleştirme değil, TTK genel müdürlüğünün elini güçlendirecek bir yasa olarak kurumun teklifiyken bugün sokaklarda bulandırılarak değişik yönlere sokulmak isteniyor.”dedi (https://susmagazetesi.com/2017/10/31/yogurtcu-ruhsat-bolunmesi-ozellestirme-demek-degildir/) […]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: