Akdemir; “Belediye sorun çözme yeridir. Sorun yaratma yeri değildir”

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Merkez Çarşısı’nda yer alan esnaflar ile toplantıda biraraya geldi. Belediye Encümen Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, İmar ve Şehircilik Müdürü Tayfun Albayrak ve Merkez Çarşısı esnafı katıldı.

Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Merkez Çarşısı’nın eski bir bina olduğunu ve kısa süre içerisinde ortak bir mutabakata varılarak, iyi bir proje hazırlandıktan sonra ilerleyen günlerde herhangi bir sıkıntıya mahal vermemek için, yıkılıp yenisinin yapılmasını gerektiğini belirtti.

Bu konuda, tüm merkez çarşısı esnafının birlik ve beraberlik içerisinde olmaları gerektiğini ifade eden Belediye Başkanı Muharrem Akdemir; modern bir proje ile can ve mal kaybı yaşanmadan bu sıkıntının ortadan kalkması gerektiğini esnaflara belirtti. Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, konuyla ilgili yaptığı konuşmasında şu görüşlerine yer verdi: “Son zamanlarda Merkez Çarşımız ile ilgili bilgi kirliliği yaşanmaktadır. Bunu ortadan kaldırmak adına esnafımız ile biraraya geldik. Burada 123 esnafımız var ve işyerlerinin tapuları kendilerinindir. Öncelikle bunu ifade edeyim. Projeyi kendileri yapmak zorundadır. Can güvenliğini sıkıntıya düşüren bir durum yaşanırsa zaten devlet anında boşaltır burayı. Bizlere projeyi sunsunlar, bizde çözüm noktasında karar verelim. Belediye sorun çözme yeridir. Sorun yaratma yeri değildir. Bizler, mühendislerimiz ile merkez çarşısını inceledik. Özellikle yoğun kar yağışından sonra sıkıntı olabiliyor. Bu nedenle hiçbir sıkıntı yaşansın istemiyoruz. Biz esnafımız ile birlikte hareket etmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: