Kır Tartışmaya son noktayı koydu

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Merve Kır, Pazartesi günü Merkez İlçe Başkanlığı Kadın Kolları seçimini kadın üyelerden habersiz yaptığı iddialarına yanıt verdi.

Kır, sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan  kongre ile ilgili yorum hem açıklı hemde tartışmaya son noktayı koydu.

Merve Kır’ın açıklaması;

Dünden beri bazı sosyal medya hesaplarında Merkez İlçe Kadın Kolları seçimi ile ilgili olan bilgi kirliliğine yol açanlara duyurulur……
CHP Kadın Kolları Tüzüğüne göre ben ve yönetimim İlçe Kadın Kolu kongrelerinin takvimlerini İlçe Başkanlarımız ve ilçe kadın kolları başkanlarımız ile iştişare ederek seçim günü ve saatlerini belirledik.Yapılacak olan İlçe Kadın Kolları seçimlerinin gün, saat ve yer bilgisini Genel Merkezimize yazılı olarak onaya sunduk.Askı süresi içinde hem İl binamızda hemde Merkez İlçe binamızda kongre günü yeri ve saatiyle ilgili ilanları askı süresi içinde astık.
16.12.2017 günü İl binamızda seçim hazırlıkları yapıldı, fakat tüzüğümüz gereği salt çocunluk sağlanamadığı için ,18.12.2017 günü aynı yer ve saatte kongrenin ertelenmesıne karar verilmiştir.18.12.2017 günü başkan adayı olan Yeşim İçli ve yönetim kurulu gelen kadın üyelerle seçilmiştir.
Fakat partimizin tüzüğüne aykırı bir işlem yapılmış gibi adımın şaibeli bir seçim yapmış gibi yansıtılmasını kınıyorum…ve manidar buluyorum…
Yapılan seçim için Birsen Demirbağ tarafıma henüz ulaşmamış olan fakat sosyal medya hesabında görmüş olduğum bir itiraz ihtaremnesi çekmiştir.İtirazı tüzüğümüze göre değerlendirilip cevap verilecektir.
Anlayamadığım , çözemediğim bazı hususlar var.Bunları sizlerle paylaşıp taktiri sizlere bırakıyorum;
Gençlerin önü açılsın,kadınlar siyasete girsin şeklindeki söylemleri ile halkımızın sevgisini kazanmaya çalışan hemcinsim olmayan bir partilimiz, bu ayrışmayı neden yapmayı tercih etti sizlere soruyorum. Yeni seçilen Merkez İlçe Kadın Kolu Başkanı ile ne gibi bir sıkıntısı oldu da dün akşam biz aşağıda anlatacağım şeyleri yaşadık..!!!Kadın üyelerimizi yanlış yönlendirip, kadın ayrışması yaratmaya çalışmanın altındaki sebep nedir??
1-Kadın Kolları Genel Başkanımızı sanki yeni seçilen ana kademe Merkez İlçe Başkanıymış gibi (Fikret Zaman mış gibi) arattırdığın kadın üyemiz kim??ve soruyorum parti ahlakının neresinde sanki İlçe Başkanıymış gibi Genel Başkanımızı arattırmak??
2- Ulaşabildiği kadın üyelerimize yanlış yönlendirme yaparak sosyal medya üzerinden Partimize zarar vericek yazılar yazdırılması için çaba sarfetmek parti ahlakının neresinde???
3-Yeni seçilen Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanımızı dün gece aratıp “ oyuna geldim diyeceksin yoksa seninde başını yakarız sosyal medya hesabından açıklama yapacaksın Merve Kır kendi kendine yaptı benim haberim yok diyeceksin” şeklinde tehdit ettirmek savunduğun demokrasi ahlakının neresinde parti işlerini tehditle mi yürüteceksiniz???
4-Genel merkezimizden bir telefon numarasını ulaşabildiği kadın üyelere verip sürekli arayın talimatı veren kişi yoksa Merkez İlçe Kadın kolu Başkanı mı olmak istiyor???(yanlız kadın kolu başlanı olmak için kadın olmak şartı vardır gözünüzden kaçtıysa hatırlatayım)
5- Tüzüğe aykırı bir seçim yapılmış gibi lanse ederek ulaşabildiği kadınları ayrıştırarak imza toplamaya çalışmak parti ahlakının neresinde???
Son olarak üstü kapalı sana tavsiye ediyorum şeklindeki tehdidine asla boyun eğmeyeceğim. Seçimler usulüne uygun yapılmış olup  itiraz olursa değerlendireceğimi defalarca söylememe rağmen yukarıda saydığım maddeleri dün akşam bizlere yaşatan partilimiz, ve bu durumun gerçekliğini araştırmadan tek bir ağza bakarak hakkımda asılsız yazı yazan arkadaşlarımız, hakkında şahsıma yapılan tüm bu çirkin oyunlar içinde olmayacağım. CUMHURİYETİ HALK PARTİSİ TEHDİTLERE BOYUN EĞENLER İÇİN DEĞİLDİR.Bugün itibariyle hukuki süreci başlatıyorum bilgilerinize duyrulur….

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: