Furat; “Partide bozulan birliği yeniden sağlamak istiyoruz”

6 Ocak’ta gerçekleşecek olan CHP Zonguldak İl Kongresinde İl Başkanlığı adylığını ilk açıklayan Halil Furat oldu.

Furat’ın adaylık açıklamasına, İl Başkanı Ahmet Altun ve Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman ile partililer katıldı

Basın toplantısında Halil Furat , “Buradaki arkadaşların tamamının ülkenin bu zor şartlarında, mücadele ederek, ülkenin ileriye dönük şekilde katkı verdiğini, gözlerinin ışıldadığını görüyorum. CHP’den başka kale yok. CHP sol kale. Ülkenin kurtuluşunda, kuruluşunda emeği olan CHP,  önümüzdeki 2019 seçimlerinde de gene ülkenin ve ülke insanlarının umudu olacaktır. Bunu hep beraber mücadele ederek göreceğiz. Ben 40 yıldan beri CHP’de siyaset yapıyorum. Bu partide, ilçe gençlik kolları başkanlığı yaptım, il gençlik kolları başkanlığı yaptım. İlçe yönetiminde defalarca çalıştım. Hep objektif olmaya çalıştım. Hatalarımız oldu, eksiklerimiz oldu, aldığımız tecrübelerle yeniden aday olup, yeniden partide güzel işler yapmak adına partide yeniden görev almak ve il başkanı olmak için huzurlarınıza geldim.

Ülkenin durumu belli. Ülkenin geldiği nokta belli. Biz kendi içimizde ilk önce, huzuru, birliği ve beraberliği sağlayıp, Ülkenin gidişatına katkı vermek istiyoruz. Bunun içinde ekip arkadaşlarımızla, bir proje kurduk.  Bu seçimde de bayrağı yakalayıp, CHP’yi yerelde ve genelde iktidar yapmayı istiyoruz. Amacımız budur. Partide bozulan birliği ve beraberliği, yeniden sağlamak istiyoruz. Partinin belediye başkanlarıyla, ilçe başkanlarıyla, il başkanının arasındaki bağlardaki kopuklukların tamir edip, yeniden birliği sağlamak istiyoruz. Onun için yola çıktık. Yolumuz meşakkatli bir yoldur. Hatalarımızı telafi edip mücadele edeceğiz ama eskiden yaptığımız iyi çalışmaların üzerine katarak, Zonguldak’ta, 8 ilçeyi almak adına her şeyi yapacağız. Ben azimli, inançlı bir insanım. Çalışkan bir insanım. 24 saat çalışırım. Bugüne kadar çalıştım. Geçtiğimiz yerel seçimlerde, belediye sayımızı on ikiye çıkarttık. Bunu deha da arttıracağız. Çalışmalarımızda kavgaya, gürültüye yer olmayacak. 2019 bizim için köprüden önceki son çıkış. Ülkemizin bu köprüden önceki son çıkışta, iyice silkinip, bir araya gelerek, AKP hariç, diğer partilerin bir araya gelerek bir güç oluşturması lazım. Birlik beraberlik içerisinde, yeniden huzurlu ortamı sağlayarak çalışmaya başlamamız lazım. Ben bunu yapacağıma inanıyorum. İlçelerden, bize katkı verecek arkadaşlar, yönetimimize katkı verecek arkadaşlarla, güzel bir çalışma örneği göstereceğiz. Yerel seçimlerde ve 2019’daki Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde birinci parti ve yine Zonguldak’ın 8 belediyesini de alarak birinci parti yapacağız” ifadelerini kullandı.

Zaman: “CHP’li delegeler asker değildir, AKP’li değildir. İstedikleri yere oy verirler””

Kdz. Ereğli’deki ilçe başkanları toplantısında 6 ilçe başkanının Umut Başoğlu’na destek vereceği yönündeki soruya Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman cevap verdi.

CHP’li delegelerin asker olmadığının altını çizen Zaman, “Öncelikle 2 tane ilçe başkanımız aldığı talimat doğrultusunda özellikle bir kişinin üzerinde durmaya çalıştı ve bu kişiyi bizim önümüze getirmek istediler. Dayatma istediler. Orada ben tepkimi koydum, istemediğimi belirttim. Restimi çektim. 6 rakamı değil 5 rakamı doğru. Ereğli ilçe başkanı şöyle  bir şey söyledi, baskı altında oldukları için, dedi ki, “Benim 156 tane delegem var, bunun 10-15 tanesi sağa sola kaçar, gerisi işaret gösterdiğim yere oy verir”. Bende şöyle cevap verdim, “Merkezde de 126 tane delege var, bunlardan biride benim. Bir tek benim oyum garantidir.” CHP’li delegeler asker değildir, AKP’li değildir. İstedikleri yere oy verirler” karşılığını verdi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: