ZOKEV 2017 Eğitim ve Kültür Ödülleri açıklandı

ZOKEV bu yıldan itibaren “eğitim” ve “kültür” alanında kente hizmeti geçen kişi ya da kurumlara ödül vereceğini duyurdu. ZOKEV Yönetim Kurulu bu yılki ödülleri eğitim alanında İsmet Akyol ve Gökhan Taner Günsan’a, kültür alanında da Salim Çalık’a verdi.

Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) bu yıldan itibaren kentin kültürel ve eğitsel gelişimine hizmet eden kişilere ödül vereceğini duyurdu. ZOKEV Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kalafat konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Yönetim Kurulumuz bu yıldan itibaren eğitim ve kültür alanında yaptığı çalışmalara kentin gelişimine hizmet eden kişi ya da kurumlara ödül verilmesi kararı aldı. Birkaç toplantıda yaptığımız değerlendirme sonucunda, bu yıl ki ödüllerin, eğitim alanında İsmet Akyol ve Gökhan Taner Günsan’a, kültür alanındaysa Salim Çalık’a verilmesini kararlaştırdık. Bu ödül, alanlarında yaptığı çalışmalarla çoktan kazandıkları bir hakkın teslimi olduğu kadar, OHAL kararnameleriyle haksız yere görevlerinden uzaklaştırılan arkadaşlarımızla gösterdiğimiz dayanışmanın da ifadesidir” dedi.

Arkadaşlarımıza sahip çıkıyoruz

Kalafat açıklamasını, “Eğitim alanında ödüle layık bulunan Sayın İsmet Akyol yüksek sorumluluk düzeyine sahip bir eğitimci olarak yerine getirdiği başarılı görevlerin yanı sıra, gerek sendikal faaliyetleri ve gerekse görevde bulunduğu Çaycuma yöresi kültürü üzerine yaptığı çalışmalarla örnek bir eğitimci profili sergiliyor. Eğitimci ve sendikacı olarak yine aynı profilisergileyen Sayın Gökhan Taner Günsan, toplumsal duyarlılığını en üstlere taşımışbir şair olarak yazdığı şiirler ve yayımladığı kitapla kentin kültürel gelişimine de önemli katkı sunuyor. Kültür alanında ödüle layık bulduğumuz Sayın Salim Çalık bir maden işçisi olarak içinde yaşadığı toplumsal koşulları, yöre insanın yerin yüzlerce metre altında verdiği emek mücadelesini, bu mücadele sırasında ortaya çıkan büyük acıyıve taşıdığı umudu yazdığı şiirlerle ölümsüzleştiriyor. Bu çabaları nedeniyle KHK mağduru edilen arkadaşlarımıza ZOKEV olarak sahip çıkıyor, her türlü takdirin üzerinde saydığımız emekleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

Filyos sempozyumu bildiriler kitabı da tanıtılacak

Kalafat açıklamasını, “10 (11?) Ocak günü, saat 19.00’da, Fener semtinde bulunan Maden Mühendisleri Derneği lokalinde yapacağımız törenle arkadaşlarımıza ödüllerini sunacağız. Aynı zamanda geçtiğimiz mayıs ayında yaptığımız ‘Ekonomik ve Ekolojik Sürdürülebilirlik Açısından Filyos Vadisi Sempozyumu’nun yayımladığımız ‘Bildiriler Kitabı’nın tanıtımını da yapacağımız törene tüm ZOKEV üyeleri ile dostlarımızı davet ediyor, ödül kazanan arkadaşlarımızı kutluyorum” diyerek tamamladı.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: