ZOKEV Zonguldaklı Edebiyatseverleri Yazar Tekgül Arı ile buluşturacak

Yazar Tekgül Arı son kitabı Nişa’yı okurlarına imzalamak ve söyleşide bulunmak üzere Zonguldak’a geliyor

 

Yazar Tekgül Arı, “Nişa – Kaybolmaya Hazır Değilim” adlı kitabıyla Zonguldaklı Edebiyatseverleri buluşturmak üzere Zonguldak’a gelecek.  Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) ile TMMOB Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesinin birlikte düzenlediği imza günü 24 Mart Cumartesi günü yapılacak. Maden Mühendisleri Odası lokalinde yapılacak etkinlik saat 14.30’da başlayacak. ZOKEV Yönetim Kurulu üyesi Alaattin Kara’nın bir sunum yaparak yöneteceği etkinlikte edebiyat ve ülke sorunları üzerine katılımcılarla söyleşi yapılacak. Ailesinin madenci olması nedeniyle maden kentlerine özel ilgisi olan yazar, okurlardan gelen soruları da yanıtlayacak.

TEKGÜL ARI KİMDİR

Ankara doğumla ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu Tekgül Arı, bir dönem mali analistlik ve eğitmenlik yaptı. 2003 yılından itibaren öykü yazımına ağırlık verdi. Öyküleri, kitap eleştiri, söyleşi ve makaleleri birçok edebiyat ve sanat dergisinin yanı sıra çeşitli gazetelerde halen yayınlanıyor. “Balkan Writers in Acsions” kitabında bir öyküsünün çevirisi yer aldı. 2007 yılında “Arta “ve 2013 yılında “Martriks” edebiyat dergisinde öyküleri Almanca yayınlandı. Dünyanın Öyküsü Dergisi’nde bir yıl köşe yazıları yazdı. Üç dönem Yeni Adana Gazetesi’nde Düşler Düşünceler köşesinde yazılarıyla yer aldı. 2007 yılında Maden Mühendisleri Odası ilk Madenci öyküleri yarışmasının düzenlenmesine ön ayak oldu. 2005 yılından bugüne kadar, bir dönem yönetiminde de yer aldığı Edebiyatçılar Derneğinde ve diğer kurumlarda gençlere yönelik yazım atölyelerinde “Metin Yorgunluğu” ve “Öykü Yazıyoruz” konusundaki çalışmalarını gönüllü olarak katılımcılara aktardı.

BİRÇOK SOSYAL ÇALIŞMA İÇİNDE YER ALDI

Hastaları toplumla, toplumu hastalarla barıştırmak için, AŞTER de şizofrenlerle yazın atölyeleri çalışmalarını altı yıldır yürütüyor. Ayrıca Ankara ve İzmir’deki iki onkoloji hastanesinde, kanser hastaları için başlattığı “Gülümsüyoruz” etkinliğini iki yıl yürüttü. 2016 yılında “Mazı Köyü Kadınları Tekgül Arı ile Öykülerini Yazıyor” etkinliğinde, 2017 yılında Muğla-Yenice Köyünde köy kadınlarını ezber kalpların içinden çıkararak, düşünmeleri ve kendilerine zaman ayırabilmeleri için kadınlara öyküler yazdırdı. Yayına hazırladığı Zamansız Düşler Zamansız Kadınlar Fanzini’nde ve Evrensel Gazetesinde çalışması yer aldı.

ESERLERİ:

Bedenim Tetikte- Öykü/Postiga Yayınları-2010, Aşk Susmadan Git Roman/Notebene Yayınları-2015

Yayına hazırladığı kitaplar:  Öyküleri Çığlık (Maden Mühendisleri Odası Yayınları)-2007, Madenci Edebiyatı- Korkunun Tırnakları (Maden Mühendisleri Odası Yayınları)-2014,Yanık Rüzgarın Sesini Duydum (2016), Taşa Fısıldayan Öyküler –Kubane (Notebene-2015) Derlediği kitaplar: Ankara Öyküleri (Minval-2014),  Katıldığı seçkiler: Öyküden Çıktım Yola (Aylak Adam-2014), Yola Çıkan Öyküler KARS (Heyamola-2015)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: