Kadın Platformu’ndan Tutuklu Kadınlara kart gönderildi

Zonguldak Kadın Platformu,Tutuklu kadınlara “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nedeniyle kartpostal gönderdi

KESK’e bağlı Kadın Platformu üyeleri, Zonguldak Merkez PTT önünde basın açıklaması yaparak, geçtiğimiz aylarda sosyal medya aracılığı Suriye’de yürüyen Savaş’ı protesto etmesi nedeniyle tutuklanan  Yasemin Çakıcı Kolçak’a kart gönderdi.
Zonguldak Kadın Platformu Sözcüsü Lale Tetik, kart gönderme öncesinde PTT Müdürlüğü önüne yaptığı açıklamada “Bugün burada bedenleri tutsak, ama bilinçleri her zaman özgür kadın yol arkadaşlarımız için bir aradayız.
Kadınlar her çağ da şiddetin, zorbalığın, gericiliğin, savaşın karşısında oldular. Ve onların karşı çıkışları bazen cadı diyerek yakılmalarına, bazen kurşuna dizilmelerine, bazen en yakınındakilerce katledilmelerine, bazen de siyasal iktidarlarca tutsak edilmelerine yol açtı.
Bugün burada dayanışma için kart göndereceğimiz kız kardeşlerimiz daha eşit, daha adil, daha insanca bir yaşam için verdiğimiz mücadelenin birer neferidirler. Yıllardır hayatlarımızı gericilikle kuşatan siyasi iktidara karşı kadınlar inatla isyanlarını ve özgürlük taleplerini haykırıyorlar. İsyanımızdan rahatsız olanlar OHAL le birlikte hayatımızı kuşatan hukuksuzluk çemberi ile arkadaşlarımızı tutsak ettiler. Kentimizin kadın mücadelesi de bu uygulamalardan payına düşeni Yasemin Çakıcı’nın barış içerikli sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilip, tutuklanmasıyla almıştır. Yasemin de tutsak tüm arkadaşlarımızda bu ülkenin vicdanıdır. Bu ülkenin vicdanını susturmaya ne OHAL yasaları, ne KHK( kanun hükmünde kararnameler) yetmeyecektir. Zulmün hükümranlığı direncimizle mutlaka yıkılacaktır.Yasemin ve tüm arkadaşlarımız mutlak aramıza dönecek, zulmün efendileri gidecekler. Ülkemiz de tecavüzcülerin, istismarcıların, çocuk ve kadın katillerinin, hırsızların, yolsuzluk yapanların elini kolunu sallayarak ya da ceza indirimi alarak serbestçe dolaştığı bir ortamda bunlara hayır diyen kadınların tutsak edilmelerini kabul etmedik,etmiyoruz, etmeyeceğiz. Kadınlar hayatın her alanında eşitlik, özgürlük,adalet, emek ve demokrasi mücadelesine içerde de dışarıda da devam edecekler. Ve kadın dayanışmasından aldıkları güçle tüm tutsaklık biçimlerine direnecekler.
Arkadaşlarımızı ve haklarımızı geri alıncaya kadar mücadelemize devam edeceğimizi belirtiyoruz.”

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: