Nevroz, “ Zulme karşı direniş destanının bayramıdır!”

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi  Zonguldak İl Temsilcisi Ali Topaloğlu Nevroz, “ Zulme karşı direniş destanının bayramıdır!”

Topaloğlu yaptığı açıklamada, “Newrozun baharın müjdecisi; barış, demokrasi ve ekoloji mücadelemizin yol göstericisi olduğunu biliyoruz. Bu bayram sevincine; umuda, sevgiye, güzel günlere duyulan özleme biz de ortak oluyoruz.İnanıyoruz ki güzel günler göreceğiz…

Newroz, zulme karşı direnişin, yaşamın ve doğanın yeniden filiz vermesinin, kışın bahara ermesinin, yaşamın ölüme galip gelmesinin bayramıdır! Zulme karşı direniş destanının bayramıdır!

Newroz, her gün daha fazla yıkım getiren kapitalizmin tüketim üzerine kurulu dünyasında talana, yağmaya ve yok edilmeye karşı direnen doğanın bayramıdır!Bugün Newroz’u zulüm ve şiddetin kol gezdiği, insanıyla, hayvanıyla, bitkisiyle tüm yaşamın yok edilmeye çalışıldığı bir coğrafyada, zorlu koşullarda karşılıyoruz.Ortadoğu’da şiddet devam ederken, vicdanları yakan bir yıkım da sürüyor. Ülkede ise çok renkli, çok kültürlü bir Türkiye özlemi karşısında otoriter bir rejiminin kurumsallaştırılmasına yönelik hamleler hız kazanıyor.Tüm olumsuzluklara rağmen yeni bir yaşam inşa etmeye, bir arada eşit koşullarda yaşamaya, herkesin kendi sesi, kendi rengi ve kendi düşleri ile yer alacağı yarınlara olan umudumuzu koruyor; doğanın, insanlığın, halkların, mazlumların uyanış ve direniş bayramı olan Newroz’u selamlıyoruz ! Newrozun baharın müjdecisi; barış, demokrasi ve ekoloji mücadelemizin yol göstericisi olduğunu biliyoruz. Bu bayram sevincine; umuda, sevgiye, güzel günlere duyulan özleme biz de ortak oluyoruz.İnanıyoruz ki güzel günler göreceğiz… Nevroz Kutlu Olsun!

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: