AKP’de aday sayısı 40’ı buldu, İl Başkanı Tosun durumdan memnun

AKP Zonguldak İl Başkanı  Zeki Tosun, Genel seçimler öncesi AKP’ye yapılan yoğun Aday adaylık başvurularını değerlendirdi. Gençlerin aday adaylık başvurularına dikkat çeken Tosun, ülkelerine hizmet etmek isteyen gençlerin AKP’yi seçmelerinden dolayı memnun olduklarını dile getirdi. Tosun’un açıklamaları şöyle:

“Dün akşama kadar bize 40 tane başvuru yapıldı”

“24 Haziran’da yapılacak Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için aday adaylığı süremiz dün akşam itibari ile bitiyordu fakat genel merkez tarafından bu süre 3 Mayıs’a kadar uzatıldı. Dün akşama kadar bize 40 tane başvuru yapıldı, çok az bir kısmı Ankara’dan büyük kısmı da burada İl Binamız’dan bu taleplerini iletip evraklarını teslim ettiler. Bu 40 arkadaşımızın içinde genç arkadaşlarımız çoğunlukta. 16 Nisan’da çıkan Referandum’da onaylanmış olan seçilme yaşı ile ilgili karardan sonra bu başvurular tarafımıza teslim edildi.  Bu şekilde bu genç arkadaşlarımızın bizi tercih etmesi bizleri mutlu etmiştir. Bu da Ak Parti’nin kurulduğu günden beri gençlere ne kadar önem verdiğininbir göstergesidir.

“Gelen gençlere baktığımda hepsinin pırıl pırıl çocuklar olduğunu görüyorum.”

Gelen gençlere baktığımda hepsinin pırıl pırıl çocuklar olduğunu görüyorum. Kızlarımız ve erkeklerimiz var ve inşallah onların çıktığı bu yolda başarılı olmaları temennimizdir. Dediğim gibi Mayıs’ın 3’üne kadar da başvurularımızı almayı sürdüreceğiz. Onun ardından da 5 Mayıs’ta genel merkezden gelen 3 vekilimiz ile temayül yoklaması yapacağız. Onlarla beraber teşkilatlarımız ana yönetimlerden köy ve mahalle başkanlarına kadar aday adaylarımız ile ilgili fikir beyan edecek. Yaklaşık Bin Dörtyüz kişi fikir beyan edecek ve bu fikirler parti merkezi için çok önemlidir. Buradan çıkan sonuçlar Ankara’da gözden geçirilecekler ve süre de kısa da olduğu için bu temayüller ışığında alınan fikirlere bakılıp alt komisyon, ara komisyon ve üst komisyondan geçerek inşallah Zonguldak’ın adayları belli olacaktır. Yani önümüzdeki hafta sonuna mesaimiz yoğun geçecek.

 

“Ülkeleri için bir şeyler yapmak derdindeler ve bunun kapısı olarak bizi gördüler. ”

Genç arkadaşlarımızın bazıları gerçekten çok genç yaştalar, okullarını yeni bitirmiş pırıl pırıl insanlar. Bu arkadaşlarımız geldiklerinde sohbet ediyoruz ve hepsi aklı başında insanlar. Ülkeleri için bir şeyler yapmak derdindeler ve bunun kapısı olarak bizi gördüler. Gençlerin bu yola girmeleri çok hoş bir şey. Bu arkadaşlarımız aday olur ya da olmaz; bu dönem olmaz bir dahaki dönem olurlar. Bu hakları da Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye siyasetine kattığı dinamizmdir, böyle bakmak gerekir. İlk olarak engellilerin siyasete katılması ve bu kadar çok engellinin temsiliyet alması da bizim dönemimizde olmuştu şimdi de gençlerde bunu görebiliyoruz.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: