Zonguldak’tan Akşener Geçti!

HABER: HAKAN KÜÇÜK

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, Parti Binası’nın açılışı için Zonguldak’a geldi. Madenci Anıtı’nda vatandaşa seslenen Akşener, 15 Milletvekili için övgü dolu sözler sarfetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP için de sert eleştirilerini sıralayan Akşener, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye de “Küçük Ortak” dedi. Akşener’in konuşması şöyle:

“Zamanında Karaoğlan’a karar vermiştiniz, Başbakan olmuştu. Bugün ‘Cumhurbaşkanı Meral Akşener’ diyorsunuz eminim Türkiye de aynı kararı verecek.Tam 6 aydır bir yolculuğa çıktık. Bu yolculuk zorlu bir yolculuk idi. Bu yolculuk karabasan gibi üzerimize çökmüş, kabul gibi bir yönetim anlayışından kurtulmak için çıkılmış bir yolculuktu.”

“25 HAZİRAN’DA KABUSTAN UYANACAĞIZ”
“Düşün yola, biz sizin arkanızdayız’ dediniz. Biz de milletimizin emri ile yola çıktık. Ama abiler çok korktu. Biz bu korkak tavukların seçimini, yalancıların seçimini neşe ile, huzur ile eğlenerek sürdüreceğiz. Bizde gam olmayacak. Türkiye’deki bu karabasanı bu rüyaymış diyerek 25 Haziran sabahı bu kabustan uyanacağız inşallah. Şimdi bir yola çıktık, o yolda biliyorduk ki bu abilerin tuzakları var. Partimizi kurduk, bir sabah bir de baktık meğersem seçime gidiyormuşuz. Bu kardeşiniz 16 Nisan sonrası ne demişti? Bunlar 15 Temmuz’da seçime giderler demişti. Büyük abi ne demişti? ‘Erken seçim istemek vatan hainliğidir’ dedi. Kendi dedi, ben demedim. Niye erken seçim yaptın diyen de yok? Yapsın. Biz hazırız.Ama birileri çıktı, millete sırtını dayadı ve abondone oldular, ne yapacaklarını bilemiyorlar şu anda. Seçim kararı alındı eyvallah dedik, biz hazırız. Bugün itibarıyla 55. ile geldim ben 6 ay çerisinde. Milletimiz hadi dedikçe koşmaya razıyız, sorunumuz yoktur. Fakat sonra bir baktık İYİ Parti seçime girecek mi, girmeyecek mi tartışmaları yapılıyor. Yargıtay’dan yazı gitti YSK’ya. İYİ Parti tüm teşkilatlarını kurmuş, seçime girebilir diye. Sonra YSK toplandı, 5-5 karar verdiler. Birisi yok. O arada burada huzurunuzda CHP Genel Başkanı ve 15 değerli milletvekili kardeşime teşekkür ediyorum. Onlara Güneş Motel isnadında bulunanların hepsine aynısı ile misli ile iftiralarını iade ediyorum.”

“TARİH ONLARIN İSİMLERİNİ YAZACAK”
“Çünkü bu kardeşlerimiz, bu 15 demokrasiye yol açan İYİ Parti’nin abidik gubidikle seçime engellemeye kalkışan AKP Genel Başkanı ve yöneticilerinin tuzağını, yargıya müdahalesini boşa çıkararak bir fedakarlıkta bulundular. Belki bizi tarih yazmayacak, ama onları yazacak. Ve kendilerine huzurunuzda en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Onların saçının teline zarar getirilmesi halinde o uzatılan parmakları kırmazsam Meral değilim. Hakaret edenler önce aynaya bakacaklar. Sabah başka yalan, öğlen başka yalan, akşam başka yalan söyleyenler demorkasiyi anlayamazlar. Peki biz ne yaptık? YSK ‘Grup kurdular, seçime girebilirler. Ama aynı zamanda teşkilatlarını da tamamladılar seçime girebilirler’ kararı verdi. Ama benim bir sözüm var milletime. Bugün biz grup kurmuş vaziyetteyiz. Bize grup kurma konusunda yardımcı olan arkadaşlarımızın imzasıyla aday olmak istemiyorum. Çünkü benim sözüm var 100 bin imza ile aday olacağım.”

“HANGİ ELLE HARAM YENİR İLAHİYATÇILAR ONUN ÜZERİNE FETVA VERSİN”
“Bir meskür profesör rüşvet yemenin caiz olduğuna dair fetva verdi. Siz harama alışıksınız, bu kadar süre içerisinde sağ elle mi yemek yenir, sol elle mi yemek yenir tartışmaları üzerinden Türkiye meşgul edilirken hangi elle haram yenir bir İlahiyat Fakültesi hocasının görüş bildirdiğini gördünüz mü? Esas mesele kul hakkıdır. Biz kul hakkı yemeyeceğiz. Onun için 15 milletvekili arkadaşımın imzası ile Cumhurbaşkanlığı’na aday olmayacağım. Sizin imzalarınızla aday olacağım.16 yıllık iktidarlarında istihdam yaratmak yerine milletin anasına söven yandaş ürettiler. Bakan çocukları tirlyonlarla oynar hale geldi. Her yere bir üniversite açıldı. Mezunlar işsiz. İş bulamıyorlar çünkü fabrika yok, istihdam yaratan alan yok.”

“GENEL BAŞKANLARA ADAY OLUN DİYOR, KÜÇÜK ORTAK ADAY DEĞİL”

“Senin elini ne tutuyor da partili Cumhurbaşkanlığını istedin, ne istiyorsun da yapamıyorsun? Korkusu çekmecesindeki anketler. Küçük ortak keyif yapıyor çünkü çalışmayacak. Sayın Erdoğan koşacak, o da öyle bakacak. Birincisi bu. İki de bir genel başkanlara ‘Aday olun’ diyor büyük ortak, kardeşim küçük ortağın aday değil ne yapacağız şimdi? Sabah akşam yalan, sabah akşam çemkirme. Bizim partimizi ağzına almıyordu biliyorsunuz. ‘Sözde İYİ Parti’ dedi. Bir sakıncası yok. Kalplerde, sözlerde, dillerde İYİ Parti var. Ama sen de ikrar ettin. Sayın Erdoğan yoruldu. Gerçekten yoruldu. İnsanları da yordu, kendini de yordu. Ben diyorum ki;aArkadaş seçime giriyoruz, abidik gubidik işlerinden vazgeç. Yapmaya kalkarsan ben zaten engellerim. Sonuç itibarıyla efendilikle, nasıl ki adalet devletin esasıysa adalete uy, sandıkta abidik gubidik yapmaya kalkışırsan zaten engelleyeceğim, YSK’ya havale edersen abidik gubidiği oraya oturacağım jiletle kazıyamayacaksınız.”

“ZENGİN FETÖ’CÜLERİ KAÇIRDIN, ÇAYCIYI ÇORBACIYI İÇERİ ATTIN”
“Yasak elma meselesini bilirsiniz. Orada söylenen aslında haram lokmadır. Haram lokmayı yediğinde hem edep, hem haya duygun ortadan kalkar. Otur evinde kardeşim, iyi yaptıkların için sana teşekkür edelim ama bu ülkeyi yordun. Benden mi senden mi derken kardeşi, kardeşin karşısına diktin. Aileleri FETÖ’cü AKP’li diye böldün. Ve zengin FETÖ’cüleri kaçırdın, fakir FETÖ’cü diye isnat ettiğiniz çaycıyı çorbacıyı attınız içeri. Bu Cumhuriyet’i var etmek için yola çıktık. Ve Saray’ın 13 günlük masrafının Türkiye’deki bütün şeker fabrikalarının eksikliğini tamamladığını da sizlerle paylaşmak isterim. Bütün bunları çözmek için varız, hazırız. Başaracağız, başaracağız, başaracağız.”

PARTİ BİNASININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Konuşmanın ardından Parti Binası’nın açılışına giden Akşener’i Parti Binası önünde çok sayıda vatandaş karşıladı. Parti giriş ve çıkışlarında izdiham olurken Akşener, İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Ragıp Bayraktar ile bir süre sohbet etti. Sonrasında İlçe Başkanları ile sohbetini sürdüren Akşener basın ile de bir araya geldi.

Parti Binası’ndaki programın ardından Akşener ve beraberindekiler GMİS’e ziyarette bulundular. Akşener, sendikaya gelişinde GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Satılmış Uludağ, Genel Mali Sekreter Adnan Tıska, Genel Teşkilat ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal ile sendikaya bağlı şubelerin yöneticileri tarafından karşılandı.

DEMİRCİ; “ÜLKEMİZE KAZANDIRMAK VE KAZANMAK İSTİYORUZ”
Ziyarete İYİ Parti Genel Merkez Yöneticileri’nin yanı sıra Zonguldak il ve ilçe yönetimleri de katıldı.Ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirten GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, “Sayın Genel Başkan, Emeğin Başkenti’ne, Cumhuriyetimizin ilk iline hoş geldiniz.Maden işçileri ve Zonguldak adına sizleri aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. 1946 yılında kurulan sendikamız Türkiye’nin ilk sendikalarından biridir. Köklü bir geçmişimiz var.1990 Grevi ve 1991 Ankara Yürüyüşümüz var. Son olarak 6 Kasım 2017 tarihinde özelleştirmeye yönelik yasal düzenlemeye karşı yaptığımız eylem var. Biz Zonguldak’ta yerin üstü varsa yerin altıda var diyoruz.Biz haklarımızı ve hukukumuzu korumak adına yasal ve meşru demokratik mücadelemizi her platformda yapıyoruz. Biz ülkemizi ve milletimizi seviyoruz. Bizim mücadelemiz ülkemize kazandırmak ve kazanmak içindir.Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) 14 bin norm kadrosu varken kurumda 7 bin 462 çalışan var. Yüzde 50’si emekli oldu. Emekli olan işçilerin yerine maalesef işçi alınmıyor. Kuruma en son 2009 yılında toplu olarak 3 bin işçi alındı. Sayın Erdoğan o zaman Başbakanımızdı. Kozlu’da ocağa girdi, ondan sonra bir işçi alımı yapıldı.KPSS ile çerez misali alımlar yapılıyordu ancak 15 Temmuz’dan sonra bu alımlarda kalktı.Taşkömürü üretimimiz tarihimin en az seviyesinde. Bu nedenlerle işçi alınmalı, üretim yapılmalı diyoruz. 2 bin 173 metre pano boyumuz var (kömür üretim alanı). Biz bunun ancak yüzde 30’unu çalışabiliyoruz.Biz bu alanlara pano ayak üretim işçisi aldırmak ve üretim yapmak istiyoruz” dedi.Türkiye’nin olağanüstü hal ile yönetildiğine dikkat çeken Akşener, “Bir, iki tamam ama neredeyse iki yıl olacak. Bu olağanüstü hal Türkiye’yi de geriyor. Normalleştirmemiz gerekiyor.Ben bu çatının altında mümkün olduğunca siyaset yapmamaya gayret ediyorum. Sorunları dinlemeyi tercih ediyorum. Ben alanda söyledim. İyi olacak” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Zonguldak’ın öğrenmen olarak atandığı ilk il olduğunu ve Ereğli’nin Ortacı köyüne atandığını, üniversiteyi kazanınca döndüğünü söyledi.Siyasi rekabetin iyi olduğunu belirten Akşener, “Tek bir yol varsa siyasette, yani ya oraya ya buraya oy vereceksiniz ikilimindeyseniz, üçüncü bir yol, bir tercih imkanınız yoksa seçmen her seferinde zarara uğrar ve seçmenin talepleri üzerinden politika üretilmez. İnşallah bu rekabeti sağlayacağız biz. 25 Ekim’de kurulduk, 5 Kasım’da eylemdeki maden işçileri için bir heyet göndermeye karar verdik. Arkadaşlarımız geliyordu. Apar topar gece anlaşma sağlandı.Yani rekabet iyidir.Artık siyaset somut projeler üzerinden yürüyecek” dedi.Akşener, gazeteciler ile ziyarete katılanların çeşitli sorularını da yanıtladı.GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e üzerinde kömür vagonu bulunan bir heykelcik hediye etti. Demirci ayrıca Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü tarafından hazırlanan “Zonguldak Kömür Havzası Madenciliği Potansiyeli ve TTK Raporu” ile Sendikanın TTK ile ilgili önerilerini içeren özet raporu sundu.

BAYRAKTAR’DAN ZONGULDAK’A TEŞEKKÜR

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Ragıp Bayraktar’da Akşener Ziyareti sonrası yaptığı açıklamada Zonguldaklılar’a teşekkür ederken şu ifadeleri kullandı:

“Zonguldak emeğin başkenti olduğu kadar demokrasinin de başkenti olduğunu ortaya koymuştur. Madenci Anıtı Meydanını ve ara sokakları dolduran binlerce Zonguldaklı hemşehrilerimiz; Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Meral Akşener’i bağrına bastı. Ben inanıyorum ki; 24 Haziran seçiminde Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Merak Akşener ve İYİ Parti Zonguldak’ta Türkiye ortalamasının çok üzerinde oy alarak Türkiye rekoru kıracaktır.

Mitingimiz beklenen beklenenin çok üzerinde heyecanlı, coşkulu ve geniş katılımlı olmuştur. Zonguldak halkı gerçek anlamda demokrasiye susadığını, 16 yıllık AKP’nin kötü yönetiminden bıktığını ve tek kurtuluş yolu olarak da İYİ Parti’yi ve onun lideri sayın Meral Akşener’i gördüğünü Zonguldak mitingiyle gözler önüne sermiştir.

Türkiye’nin her yerinde yapılan mitingler ve İYİ Parti etkinliklerinde olduğu gibi Zonguldak mitinginde de yine kadınlar ve gençlerimizin yoğun katılımı dikkat çekmiştir. Genel Başkanımızın da ifadeleri ile İYİ Parti kadınlar ve gençler hareketidir. İYİ Parti Türkiye’nin tamamını kucaklayan cesurlar hareketidir.

Demokrat ve özgürlükçü Zonguldak halkının Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Meral Akşener’e ve yol arkadaşlarına gösterdikleri candan ve yoğun ilgiye teşekkürü bir borç biliyorum. Miting sonrası Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve Sayın Genel Başkan Yardımcılarımız ile Genel İdare Kurulu üyelerimiz Zonguldaklı hemşehrilerimize gösterdikleri samimi ve sıcak ev sahipliği vesilesiyle teşekkürlerini ifade etmişlerdir.

Bu güzel günün bir demokrasi şölenine dönüşmesinde emeği geçen İl Yönetim kurulu üyelerimize, ilçe başkanlarımıza, ilçe yönetim kurulu üyelerimize, özellikle Zonguldak İl Gençlik Kolları Başkanımız ve ekibine, yerel ve ulusal medyamıza, belediye başkanlarımıza, siyasi partilerimizin çok değerli temsilcilerine, Zonguldak Genel Maden İşçileri Sendikası’nın Genel Başkan ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerine, sivil toplum kuruluşlarımıza, Zonguldak’taki meslek kuruluşlarına ve etkinliklerimizin güvenliği için ellerinden gelen çabaları gösteren Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü’müze gönülden teşekkür ediyorum.

Parti binamızın açılış töreni nedeniyle gerek mitingimiz sırasında ve gerekse de il binamızın açılış töreni sırasında kent içi trafik akışının durdurulması ve etkinlik boyunca çarşı merkezimizde meydana gelen yoğunluk ve ses yoğunluğu gibi etkenlerden dolayı bizlere sabır gösteren çarşı esnaflarımıza da özellikle teşekkürü borç biliyorum.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: