BEÜ’sinde 24. Uluslararası Bilim ve Gençlik Haftası Başladı

Bülent Ecevit Üniversitesi’nin bu yıl 24.sünü düzenlediği Uluslararası Bilim ve Gençlik Haftası Bahar Şenlikleri resmi açılışı 2 Mayıs Çarşamba günü şenlik korteji ile gerçekleştirildi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önünde başlayan Şenlik Korteji yürüyüşüne Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Öğrenci kulüpleri, halk oyunları toplulukları ve uluslararası öğrencilerimiz korteje ayrı bir renk kattılar.

Farabi Kampüsü Açık Spor Alanında son bulan kortej yürüyüşünün ardından. BEÜ Halk Oyunları Toplulukları Karadeniz yöresine ait olan horon ve Artvin Yöresi oyunları sergilendi. Halkoyunları gösterilerinin ardından üniversitenin  paten kulübü bir gösteri yaptı.  Gerçekleştirilen gösterilerden sonra öğrenciler müzik eşliğinde eğlenmeye devam etti. Açılış programı sonrasında Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı standları ziyaret etti ve öğrencilerle sohbet etti.

4 Mayıs Cuma gününe kadar sürecek olan etkinliklerde öğrenciler açmış oldukları stantlarda hem bölümlerini tanıtacak hem de kendi ürettikleri eşyalarını sergileyecek.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: