Demiryolu Emekçilerinin Filmi ‘Locman’ Zonguldak’ta gösterilecek

Gerçek aile öyküsünden esinlenerek çekilen, demiryolu emekçilerini anlatan ‘Locman’ filmi 12 Mayıs’ta Zonguldak’ta gösterilecek.

Gerçek aile öyküsünden esinlenerek çekilen demiryolu emekçilerinin filmi ‘Locman’, filmin yönetmeni Şükrü Alaçam’ın da katılımıyla 12 Mayıs Cumartesi günü saat 14.30’da Westalife AVM Cinema Pink’te (3 Nolu Salon) izleyici ile buluşacak.

Film, KESK’e bağlı BTS (Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası) Zonguldak İl Temsilciliği organizasyonu ve KESK Zonguldak Şubeler Platformu katkılarıyla gösterilecek.

Oyuncu kadrosunda Alican Yücesoy, Yeliz Kuvancı, Nergis Çorakçı, Cem Cücenoğlu, Nisa Aksongur, İlker Kabaoğlu gibi isimlerin yer aldığı film, kardeşini raylar üzerinde kaybeden Şükrü Alaçam’ın ilk uzun metrajlı filmi. ‘Locman’ filmi, 9 Mart’ta vizyona girmişti.

“İlk yönetmenlik deneyimimi içlerinde büyüdüğüm demir yolcuları ve demiryolcu ailemi anlatarak gerçekleştirmek istedim” diyen Alaçam’ın Mine Ölçe Çakan ile senaryosunu da yazdığı, yapımcılığını Oya Işıl Çuhadar’ın üstlendiği film, Alaçam ailesinin de dahil olduğu sevgiyle kenetlenmiş, zorluklara beraberce göğüs geren, her koşulda birlik olmayı başarabilen demiryolcu ailelerinin gerçek hikayesini bağımsız sinemanın kıt imkanları, samimi diliyle anlatıyor.

Makinist Uğur (Alican Yücesoy), depo şefliğine terfi eder ve tayini Sivas Divriği’ye çıkar. Eşi Handan (Yeliz Kuvancı) ve çocuklarına, hem terfi hem de lojman çıktığı müjdesini verir. Handan konforlu bir hayata kavuşmayı umarken, çocukları Burak (İlker Kaboğlu) ve Berrak (Nisa Sofia Aksongur), yeni bir maceraya atılmanın heyecanı içerisindedir. Divriği’ye varıldığında, lojman sakinlerinin henüz çıkmadığı anlaşılınca Uğur’lar ortada kalır. Lojman boşaltılana kadar başka bir çözüm bulmak zorundadırlar. Tam lojman sorunu çözülmüşken Berrak’ın raylar üzerinde ölümü ile Alaçam ailesinin hayatı kararır.

Görüntü Yönetmenliğini Mehmet Zengin, sanat yönetmenliğini Ahmet Vahapoğlu, kurguyu Arzu Volkan, müziği Hasan Yükselir’in üstlendiği film, geride kalanlar için yeni bir başlangıç, demiryolu yolcuları için ortak bir heyecan yaratıyor.

Filmin davetiyeleri BTS Zonguldak İl Temsilciliğinden ve KESK bağlı sendikalardan temin edilebilecek.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: