“Zonguldak Otantik Eşyalar ve Giysiler Sergisi” açılıyor

Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Geçmişin izleri” adı altında “Zonguldak Otantik Eşyalar ve Giysiler Sergisi” açıyor

 

Eski adı Kız Meslek Lisesi olan Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 21-23 Haziran tarihleri arasında “Zonguldak Otantik Eşyalar ve Giysiler” sergisi açacak. “Zonguldak’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu ve Uzun Mehmet’i Anma Günü” etkinlikler çerçevesindeki serginin açılışı 21 Haziran Perşembe günü saat 14.30’da yapılacak. “Geçmişin İzleri” adını taşıyan sergi Atatürk Kültür Merkezi’nde 3 gün süreyle açık kalacak. Sergide Zonguldak kültürünü yansıtan otantik eşyaların yanı sıra yöresel kıyafetler de yer alacak.

BEŞ YIL ÖNCE YİNE AÇILMIŞTI

Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aynı sergiyi, Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı(ZOKEV)’nın09-12 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlediği “Zonguldakta Folklor Bienali” kapsamında açmış ve büyük ilgi görmüştü. O tarihte sergiyi gezen ve çok beğendiğini dile getiren Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, katılımcılara, “kent müzesi” sözü vermiş olmasına karşın, aradan geçen altı yılda ne yazık ki somut hiçbir adım atmadı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: