Mithatpaşa Tunellerine ödenek yok,Muhalefette de tepki yok

Geçtiğimiz hafta (Cuma) Günü Zonguldak 2018 3. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Ahmet Çınar başkanlığında yapıldı.Toplantıya bölge müdürleri, daire müdürleri ve belediye başkanları katıldı.

Toplantıyı bende başından sonuna kadar izledim

Mithatpaşa Tüneli’ni gündemine alan Karayolları Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi, ödenek sıkıntısı olduğunu belirtti. Zonguldak’ın trafiğini rahatlatacak olan Mithatpaşa’da şu an çalışmanın durduğunu belirten Özendi “Ödenek sıkıntısı çözüldüğünde çalışmalar yeniden başlayacak” dedi.

Özendi, bölge müdürlüğünün yaptığı yatırımlardan bahsederek “Toplam 76 km olan Zonguldak- Ereğli Karayolu’nda 6.5 km’lik bir çalışma kaldı. Yatırım programına alınan 53 km’lik satih asfalt kaplamanın Zonguldak’ta ki hava şartlarından dolayı sadece 5-6 km’si tamamlandı. dedi

Bir bürokrat daha ne kadar diyebilir.Yatırımlar için ödenek ayrılmadığını, kaynak aktarılmadığını

Şimdi AKP’li siyasetçileri anlıyorum, anlamadığım muhalefette yer alan CHP’li siyasetçilerin konuya neden sesiz kaldıkları.Konu basına yansıdı.Ama ne CHP’li Milletvekilleri Deniz Yavuzyılmaz ve Ünal Demirtaş’tan nede CHP İl İlçe Örgütlerinden tek ses çıkmadı.

Sayın Deniz Yavuzyılmaz Liman Arkası halkın kullanımına kapanacak diye hemen oraya geldi ve kare kare fotoğraf paylaşarak konuya duyarlı olduğunu gösterdi.

Yine Fener’de bir bölgenin Vakfa verilişi ile ilgili hemen platform kurdu ve tepki gösterdi.

Ama nedense aynı Deniz Yavuzyılmaz ne Mithatpaşa Tunellerinin ödenek sıkıntısı için nede asfatlamada ki kaynak aktarımı için  örneğin; Mithatpaşa Tunelleri önünde konuyu gündeme taşımadı.

Peki CHP’li vekillerden ses çıkmadı, İl İlçe Başkanlarından sadece Fikret Zaman’ın açıklaması basında yer aldı.Başka bir açıklama var mı? Hayır.

Peki bu Mithatpaşa tünelleri sadece iktidarda ve Ana muhalefeti mi ilgilendiriyor? Örneğin; Demokrasi Platformu’nu ilgilendirmiyor mu?Yaşanabilir Zonguldak Platformunu ilgilendir miyor mu?Neden bu konuda kimseden ses çıkmıyor.

Varsa yoksa gezi alanlarımız. Evet kente duyarlı olmak, tabiki gezi alanlarımız,yaşam alanlarımızı,çevreye duyarlı olmamız gerektiriyor ama yol,ulaşım yoksa bunların hiç birine ulaşmak olmuyor.Gelin Mithatpaşa Tuneli Platformu oluşturalım tıpkı geçmişteki gibi.

Projeden çıkıp uygulamaya konulduğu gibi şimdide ödenek için, bir an evvel hizmete açılması için.

Ne dersiniz? Bizim mahalleliler

 

Belediye Başkan Adayları

 

Elmas TV geçtiğimiz hafta anket yaptı.CHP’de kimi Belediye Başkanı görmek istersiniz.Yaklaşık 13 isim yayınlayarak bunlardan hangisinin Belediye Başkanı olmasını istersiniz diye

İki isim öne çıktı.Birisi Harun Akın, diğeri Belediye Meclis Üyesi Tahsin Erdem

Sonra günün manşetlerinde Atilla Öksüz’de verilen oyların nasıl manipülasyona maruz kaldığını anlamış olacak ki;

Yaptığı yorumlarda biz yayınlıyoruz, bilgisayardan oy kullanılıyor doğal olarak bu biraz örgütlenerek yapılan bir durum dercesine aslında yapılan işin de ne kadar gerçek dışı olduğunu da ifade etmiş oldu.

Neden?

Listede herkesi değil ama iki isim (Mevcut Belediye Başkanı Muharrem Akdemir,önceki dönem Belediye Başkanı İsmail Eşref) çok düşük oy almış olarak deklere edildi

Eğri oturup,doğru konuşmak lazım bu iki isim (eksiğiyle,fazlasıyla kentte en çok karşılığı olan isim) ama nedense en az oy alanlar arasında çıktı.

Şunu söylemek lazım, henüz ortada kamuoyunun “Tamam bu işte bizim belediye başkan adayımız” diyerek (2009’da olduğu gibi) tek adayda birleşeceği kimse çıkmadı.

Yokmudur 110 bin nüfuslu Zonguldak’ta adam kıtlığı mı var?

Hayır o zaman nedir olan?

Olan şu; herkes benim adamım belediye başkanı olsun istiyor da ondan.Bu kesimlerin kentle, yaşanabilir, çağdaş, demokrat,açık, şeffaf, sürdürülebilir bir belediyecilik ile ilgili derdi yok.

Listede açıkça görünen Şenol Şanal’ın bir çalışma yaptığı biliniyor.

Atilla Öksüz o isimleri neye göre belirledi o da ayrı bir soru?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: