Cafeden birlik çağrısına Parti’den cevap geldi

Cumhuriyet Halk Partisi’nde bu güne kadar görev yapmış Merkez İlçe Başkanları bir araya gelerek ortak deklarasyon yayınlayarak  birlik beraberlik mesajı vermiş bu birlikteliği basın yoluyla beyan etmişlerdir. Bu davranışlarından dolayı kendilerini kutlarım. Bu yapılan onurlu davranış birlik beraberlik mesajlarının yeri kafe köşelerinde değil davet edenin de Nazmi Özden kardeşimiz olmaması gerekmekteydi. Birlik beraberlik mesajlarının verileceği yerler İl Başkanlığı ve görevde olan İlçe Başkanlığı olmalıydı. 24 Haziran genel seçimlerde hiçbir şekilde bir araya gelemeyen ve uzaktan seyredenlerin bir araya gelerek İl ve İlçe Başkanlığını hiçe sayması etik değildir.

Cumhuriyet Halk Parti’li bütün üyelerimizin ve seçmenlerimizin bir araya gelebileceği yer parti çatısı altıdır. Bu arkadaşlarımızın şimdiye kadar hangi talepleri olmuştur ki, İl ve İlçe Yönetimleri karşı gelmiştir. Halen kendilerini yönetici olarak görenlerin devrinin bittiği, yeni seçilen yönetimlerle birlikte olmalarını sindiremeyen arkadaşlarımız bunu kabullenmek zorundadırlar. Bu deklarasyona katılarak beraberlik mesajı veren Eski İlçe Başkanlarımızın bu hiyerarşiyi çok iyi bildiklerini neden böyle davrandıklarını anlamış değiliz. Cumhuriyet Halk Partisi tek bir siyasi partidir yani parti içi parti veya yönetim içi yönetim diye bir oluşum söz konusu değildir. Gösterilen bu davranış birlik beraberlik mesajından çok biz ayrıyız mesajını vermektedir.

Bizler tüm üyelerimiz’in istek ve taleplerini dinlediğimiz danışma kurulları düzenlemekteyiz. Hararetli geçse de herkes fikrini beyan etmekle özgürdür. Bu Eski Yönetici arkadaşlarımızın da çıkıp fikirlerini beyan etmesini beklerdik. Ayrıca Cumhuriyet Halk Parti’li yönetimlerin kişisel çıkar ve politik beklentisi olduğunu düşünmüyoruz. Bu parti halkın partisi siyaset yapmak isteyen herkese açık partidir bir araya gelinen fotoğraf nasıl bir çıkar ve politik ilişkisi olduğunu sevgili seçmen ve üyelerimizin gözünden kaçmayacaktır. Cemal Şahin arkadaşımızın İl Başkanlığı icra kurulunda olduğu ve kendisinin de bir il başkanının olduğunu unutmuş olduğunu düşünmekteyim.  İsterdim ki bu birlik beraberlik mesajının İl ve İlçe Başkanlarının da olması bu verilen deklarasyonun samimiyetini ortaya koyacaktı. Yine de yapılan bu birlik beraberlik çağrısının bir arada yapılması için bütün eski başkanları yönetim ve üyelerimizi Merkez İlçe çatısı altında buluşmaya davet ediyorum. Bizler hiçbir zaman ne partimize ne de kişilere küskünlük içinde olmadık bu makamlar gelip geçicidir.

Bizden sonra seçilecek arkadaşları tanımama gibi lüksümüz olamaz her zaman birlik beraberlik içinde birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Merkez İlçe’nin dağınık olduğunu düşünen arkadaşlar, bizlerden ve partimizden kopuk olduğu ve sadece dedikodudan ibaret olduğu, gerçeği de yansıtmadığı apaçık ortadadır. Partimizde devamlılık esastır” (Yeni Adım/Ercan Demir)

CHP Eski Merkez İlçe Başkanlarından Ortak Deklerasyon

Cumhuriyet Halk Partisi’nde(CHP) bugüne kadar görev yapmış Merkez ilçe başkanları, ortak deklerasyon yayınlayarak yerel seçimler öncesinde parti içinde yaşanan tüm kırgınlıkları geride bırakıp seçimlere kadar “koşulsuz güçbirliği” çağrısı yaptılar.

Ora Kafe’de buluşan eski ilçe başkanları,Mahmut Altuntaş, Ertuğrul Koltuk, İlker Özübek, Tarık Coşkun, Cemal Şahin  ve Ebru Uzun ile mazeret beyan ederek toplantıya katılamayan Hüsnü Hazır ve Murat Pulat ortak deklerasyon yayımlayarak tüm CHP’lilere “koşulsuz güçbirliği” çağrısı yaptı. “Yaşadığımız zor günlere rağmen yurttaşlarımızın geleceğe dair umutlarını diri tutan Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak örgütü içinde yaşanan siyasi çatışmalar, yaşanan kırgınlıklar her partilimiz gibi bizleri de derinden üzmektedir. 17 yıllık iktidarlarında her seçim öncesinde kendi tabanını diri tutmak ve oylarını korumak uğruna AKP’ye oy vermeyen insanları ayrıştıran, iktidarın değişmesi halinde ülkede kaos yaşanacağını söyleyerek krizden beslenen hükümetin milyonlarca insanın geleceğini ipotek altına almasına seyirci kalınmaması için herkesin sorumluluk alması gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan danışma kurullarında yaşanan olumsuz tablo üzerine, il  ve ilçede yönetimlerindeki fikir ayrılıkları tam da yerel seçimler öncesinde partimize gönül  veren hakkımızı derinden yaralamaktadır. Siyasi ikballeri uğruna parti içi yarışı kavgaya dönüştürmek isteyen her kim olursa olsun müsaade etmeyeceğimizin önemle altını çiziyoruz. Parti örgütü ve CHP’li yerel yönetimler olarak en kısa zamanda mahallelerdeki aksayan hizmetleri tamamlamak, CHP’li olmayan belediyeleri partimiz saflarına kazandırmak için herkesi “koşulsuz güçbirliği”ne davet ediyoruz.Zonguldak örgütü il ve merkez ilçe başkanımızın koordinasyonunda öncelikli olarak kırgın olan partililerimizi yeniden kucaklamak, gençlik ve kadın kollarını güçlendirerek ayağa kaldırmak zorundadır. Meselenin sadece, CHP’nin yerel seçimleri kazanmasının değil, AKP’nin kazanması halinde ülke genelinde yaşanan baskıcı rejimin yerel yönetimlere de yansıyacağını hakkımıza anlatacak kadroları yeniden toparlamaktır. Bunun için derhal CHP’li belediyelerin il ve ilçe başkanlarımızın nezaretinde bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapması gerekir. Aday belirleme sürecinde önceliğimiz; yönetenlerin kişisel tercihleri değil, parti tüzüğü ve adayların kamuoyundaki saygınlığı ve karşılığı olmalıdır.”dedi

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: