Ulupınar, “Atletizm için altı kulvarlı bir pist yapılacak

AKP İl Başkanı Zeki Tosun’un “Karaelmas Kemal Köksal Stadı’nın butik stad haline dönüştürülmesinin gündemde olması nedeniyle atletizm pistinin kaldırılmasının gündemde olduğunu belirten Tosun, “Karaelmas Kemal Köksal Stadyumunda ki çalışmalar nedeniyle atletizm pistinin kaldırılması planlanıyor. Atletizmciler için yer bakıyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde yer bularak çalışmalara başlayacağız. Atletizm sporunu da mağdur bırakmayacağız” dedi.

Susma Gazetesi’nin 12 Nisan 2017 tarihli sayısında o dönemin AKP Milletvekili Özcan Ulupınar’ın basına yaptığı açıklama ve haberi;

Atletizm Pisti kalktı mı?Yeni projede var mı? Tartışmalarına son kotayı Milletvekili Özcan Ulupınar koydu.Zonguldakspor Başkanı Süleyman Caner’in “Zonguldak’a yakışan modern butik bir stadyum konusunda anlaştık. Bunun projeleri yapılıyor.”Sözlerinin ardından Atletizm İl Temsilciliğive Atletizm sporu ile ilgilenen tarafların bir anda “Stadyumla birlikte Atletizm pisti kalkarsa kentin neler kaybeceği konusundaki tepkilerine Milletvekili Özcan Ulupınar ve Gençlik Spor İl Müdürünün yüreklere su serpen açıklamaları sporseverleri rahatlattı.

Milletvekili Özcan Ulupınar Kemal Köksal Stadyumu ile ilgili olarak şu tespitlerde bulundu. “Zonguldaklı hemşerilerimizin uzun zamandır beklentilerini biliyoruz. Sayın Bakanımızın ilimizi ziyareti sırasında da kendisi ile stadyum konusunu görüştük. Kulüp başkanımızla da bu konu ile ilgili görüştüler. Tesisler Şubesi ile ilgili genel müdür yardımcımızı yerinde inceleme yapmak üzere görevlendirdiler. Şu an bakanlığımız proje aşamasında sona geldi. Kısa süre içinde görsellerini sizinle paylaşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Tabii ki bu arada Zonguldak için son derece önemli olduğunu bildiğimiz atletlerimizin durumu gündeme geldi. Amacımız kaş yaparken göz çıkartmak değildir. Atletizm için yaklaşık altı kulvarlı bir pist yapılacak. Gülle branşı için ayrı bir çalışma alanı yine bu kompleksin içine yapmak şartı ile olumsuzlukları ortadan kaldırmak planlanmaktadır. Yine tribün altında atletlerimizin kış aylarında huzurla çalışabileceği kapalı bir pist proje içinde yer almaktadır. Sporcularımızın çalışma koşullarını iyileştirmek için kondisyon salonu da mevcut olacaktır.

Bunun yanında her gün binlerce yetişkin insanımızın bu statta yürüyüş yaptığını da düşünecek olursak yeni yapacağımız stadyumda mağduriyetler yaşanmayacaktır.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün ikinci bir atletizm kompleksi ve bu tesisin yanına ‘SPORCU EĞİTİM MERKEZİ YAPILMASI’ için bakanlık tarafından talimatlandırıldığını söylemek isterim.

Stadyumun özelliklerinden bahsedecek olursak, dört bir yanı kapalı şık görünümlü ve kapasitesi 15.000 koltuklu, içinde locaları, kafeteryaları, antrenman salonları olan gelen seyircilerin araçlarını park edebilecekleri otoparkı bulunan ve çok rahat bir şekilde stadyuma girip çıkabilecekleri bir mekan diyebiliriz.

Bu anlamda şehrimize yakışır modern bir stada kavuşacağımızın müjdesini Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç beyefendiden birkaç gün önce bizzat telefonda aldığımızı bilmenizi isterim. Müteahhit firma ile görüşmelerimiz sonucu inşallah Eylül ayında stadımızın birinci etabını bitirilerek Zonguldak Sporumuzun maçlarınınil merkezimizde oynanabileceği belirtilmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle maliyeti yaklaşık 45.000.000 TL nin üzerinde olacak stadyumumuzun ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.”dedi

Haberin İçinden

Son yıllarda kentimizde önemli atletizm başarılarına imza atan, Atletizm hocalarından Utku Duman sosyal medya Facebook’ta sayfasından pist kaldırılacağı konusundaki tartışmasına ilk tepkiyi göstermiş “Karaelmas Kemal Köksal Stadyumumuz futbol lobisinin baskısına daha fazla dayanamadı,Gazete haberleriyle başlayan pistin tasfiye projesi gerçek oldu,Karaelmas Kemal Köksal stadyumu pisti sökülerek,bütün stad sadece 2 haftada bir oynanacak futbol maçlarına tahsis ediliyor 5000 e yakin öğrencinin eğitim alanının ortasında bulunan binlerce kişinin spor yaptığı pist,bir kaç kişinin türbünün sahaya yakin olduğunda daha başarılı maç sonuçları alacağına inandığı için kaldırılıyor. Profesyonel spor,Amatör spor, Herkes için spor,Yasam boyu spor’u Zonguldak da bitirecek olan bu karardan aklıselim düşünceye sahip insanların yetkilileri bilgilendirerek acilen vazgeçirilmesini istiyoruz” demişti.

Bu tepki üzerine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay devreye girmiş, İl Gençlik Spor İl Müdürü  ve AKP Milletvekili Özcan Ulupınar son noktayı koyan açıklamayı yapmıştı.

Susma Gazetesi 12 Nisan 2017/746

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: