Kantarcı, sempozyuma katılarak deneyimlerini aktaracak

İki önemli projesini ulusal düzeyde mimari yarışma ile belirleyen Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı TMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesinin 10-11 Kasım tarihleri arasında gerçekleştireceği sempozyuma katılarak deneyimlerini aktaracak.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası İzmir Şubesi 10-11 Kasım tarihlerinde “Yarıştay –  4. Ulusal Mimarlık Yarışmalar Sempozyumu”adı altında bir etkinlik düzenledi. Mimari yarışmalara dair deneyimlerin ve güncel sorunların yarışmacılar, jüri üyeleri, düzenleyici idareler ve Mimarlar Odası birimlerince değerlendirilmesini ve tartışılmasını sağlayacak sempozyuma 2 adet projesini ulusal düzeyde yarışmayla belirleyen Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da davet edildi. Kantarcı, sempozyumun, 11 Kasım Pazar günü 10.00 ile 12.30 arasında yapılacak “İdareler” bölümünde konuşacak. Mimarlar Odası Genel Saymanı Ali Hakkan’ın yöneteceği bölümde Kantarcı ile birlikte Lüleburgaz Belediyesi eski Başkanı Emin Halebak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Dilşad Ergin, İzmir Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı Projeler Şube Müdürü Ertan Dikmen de panelist olarak yer alacak.

TMMOB Mimarlar Odası sempozyumunun amacını, “Yarışmalara dair deneyimlerin ve güncel sorunların yarışmacılar, jüri üyeleri, düzenleyici idareler ve Mimarlar Odası Birimleri tarafından değerlendirilmesini ve tartışılmasını sağlayacak ortamın yaratılmasını sağlamak, yarışmaların daha nitelikli, adil ve verimli geçmesi ile yarışma yönteminin öncelikle kamu yatırımlarında ardından tüm alanlarda yaygınlaştırılmasına zemin hazırlamak” şeklinde açıkladı. Oda’nınGenel Sekreter Sinan Tütüncü imzasıyla Başkan Kantarcı’ya gönderdiği davet mektubundaysa “Mimarlık hizmetinin temininde yarışmalar yöntemini tercih eden idarelere örnek olan Çaycuma Belediyesi Başkanı olarak düzenlemiş olduğunuz yarışmaların sürecini, yarışma deneyim ve birikimlerinizi Yarışmalar Sempozyumu’nda paylaşmanızı önemsemekteyiz. 10-11 Kasım’da iki gün boyunca sürecek Yarışmalar Sempozyumu’nda, düzenlenecek olan ‘İdareler Oturumu’na katılımınızı bekleriz” denildi.

Bilim merkezi yarışması ile bir ilk gerçekleştirildi 

Çaycuma Belediyesi ilk olarak içinde yarı olimpik yüzme havuzu da bulunan Çaycuma Spor Merkezi’nin tasarımı için ulusal düzeyde yarışma açtı. 114 projenin katıldığı yarışmada, ODTÜ’lü Mimar Cenk Çeşmeli’nin projesi birinciliği kazandı. Halen inşaatı devam eden proje tamamlandığında, bölgede bir belediyeye ait ilk yüzme havuzu olacak. Türkiye’nin alanında ilk yapılan mimari tasarım yarışması unvanına da sahip Çaycuma Bilim Merkezi Proje Yarışması’na toplam 77 proje katıldı. Yıldız Teknik Üniversitesinden Soner Akçam, Mimar Sinan Üniversitesinden Emrah Bal ve Karadeniz Teknik Üniversitesinden Ahmet İlyas Sözeri’den oluşan mimar grubunun birlikte tasarladığı proje birinciliği kazanırken, arazisi de hazır olan Bilim Merkezi için sponsor arayışı devam ediyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: