KGD, BEÜ Rektörü Mustafa Çufalı’yı ziyaret etti

Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) Yönetim Kurulu ve gazeteciler Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Mustafa Çufalı’yı Üniversitedeki makamında ziyaret ederek karşılıklı fikir alış verişinde bulundu.

Rektör Mustafa Çufalı’nın daveti üzerine gerçekleşen toplantıda üniversitenin çalışmaları ile ilgili bilgiler verildi. Toplantıya KGD adına Başkan Osman Sav, Başkan Vekili Mustafa Emen, Genel Sekreter Sinan Çetinbakış, Başkan Yardımcısı Doğan Gönüllü, Yönetim Kurulu Üyeleri Öznur Güneş, Fadime Yılmaz Elma, Tempo Dergisi sahibi Alev Uzunbaş, Gazeteci Seyfi Poyraz katıldı.

BEÜ Rektörü Mustafa Çufalı’nın yanı sıra Üniversite Rektör Yardımcısı Veysel Haktan Özaçmak, Rektör Yardımcısı Kemal Büyükgüzel, Genel sekreter Hayri Bulazar, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa İnan hazır bulundu.

Rektör Mustafa Çufalı 19 Mart 2019’dan bu yana görev yaptığı süre içerisinde Üniversitenin çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi.

Mahmut Özer’e teşekkür

Rektör Mustafa Çufalı, daha önce BEÜ Rektörü olan Mahmut Özer’e özellikle teşekkür ederek,

“Mahmut hocamız 7 yıllık bir dönemde üniversiteye çok şeyler kattı. Üniversite gerçekten çok önemli yerlere geldi ve bundan sonra gelmeye devam edecektir.”

Öğrenci sayımız 37 bin

Rektör Çufalı devamla,Üniversitemiz şu anda yüze 100 oranında dolu. Öğrenci sayımız 37 bine yükseldi. Geçen yıla göre çok daha fazla. Öğretim üyesinin sayımız arttı ve daha da artacak. 60’ı Aşan Bir öğretim üyesi alımı için ilana çıktık. Öğretim görevlisi ve Araştırma Görevlisi ilanı ise YÖK’ün onayını bekliyor. Şu anda öğretim görevlisi olarak 1200’ün üzerindeyiz toplam akademisyen sayımız ise 2000 üzerinde doluluk oranımız var. Özellikle sağlık alanında doluluk oranımız yüzde yüzdür. Planlamayı iyi yapıyoruz. Daha fazla nasıl öğrenci alabiliriz hem lisans hem yüksek lisans hem de ön lisans programlarına bunun üzerinde duruyoruz. Ayrıca yeni bölüm açma çalışmalarımız devam ediyor”

Zonguldak’lıyım katkılar vermek istiyorum

BEÜ Rektörü Mustafa Çufalı konuşmasında Zonguldak’lı olduğunu ifade ederek, “Zonguldak ile iç içe olacak ve çalışmalarımız daha da yoğunlaşacaktır. Bu şehre bir şeyler katmak için arkadaşlarımızla birlikte yoğun çalışıyoruz. Öğrenci sayımız 37 bini aştı. 1200 dolayında uluslar arası öğrencimiz var. Fakülte sayımız 14’e çıktı. Kadrolarımızı tamamlıyoruz. Zonguldak’a katkı vermek istiyorum. Projeler anlamında biraz zayıfız. Bunları canlandırmamız lazım.”

Yoğun bakım ünitesi

Gazetecilerin Zonguldak’ta hastanelerde yoğun bakım eksikliği sebebiyle vatandaşların büyük sıkıntılar yaşadığını ve bu yönde Üniversitenin de eksikliği bulunduğu şeklinde sorusu üzerine Rektör Mustafa Çufalı, “Bu sıkıntıların olduğu bir gerçek hastanemizde 300 yataklı yoğun bakım ünitesi var ancak hasta sayısının son derece fazlalığı sebebiyle bu sayımız da yeterli gelmiyor. Bu konuyu arkadaşlarımızla birlikte görüşüp konuşacağız. Neler yapılır ona bakacağız ama şimdilik elimizden gelen budur. Sadece bizde değil diğer tüm hastanelerde de bu sıkıntılar mevcut.” Şeklinde değerlendirdi.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: