Kantarcı Abluka altına alındı

Çaycuma’nın hizmet ve kentleşme adına başarılara imza atmış CHP’li Belediye Başkanı Bülent Kantarcı resmen abluka altına alındı.

2019 Yerel seçimlerine giderken bir dönem daha görev yapması tartışmasız kabul görünen Bülent Kantarcı tartışmanın göbeğine girdi.

Çaycuma’da yaptığı çalışmalar nedeniyle bölge halkının sempatisini kazanan Bülent Kantarcı, CHP “örgütü” nü ele geçirmiş olan grupların kavgasının ortasına düştü.

Kantarcı’nın Parti içi demokrasi, sosyal demokrat parti,evrensel ilkelerin yer aldığı Yerel Yönetim anlayışlarınında birlikte yürünmesi fikri, partinin etrafını sarmış eski,yeni vekil ve örgüt yöneticileri tarafından farklı algılanarak resmen adaylıktan ve partiden uzaklaştırılacak noktaya getirildi

Bir taraftan Eski Vekillerden Harun Akın,Şerafettin Turpçu ve Ali İhsan Köktürk’ün ilişkilerini sürdürmek istediği parti kadroları, diğer yanda başarılara imza atmış,Çaycuma’yı aşan ve Zonguldak Merkez siyasetinde de varlık olmaya aday Bülent Kantarcı.

Dün (Çarşamba) günü  eski il başkanlığı yapmış isimlerin Kantarcı’ya destek için Kantarcı’yı ziyaret ettiler, Tümer Peker,Ahmet Altun,Ertuğrul Koltuk,Halil Furat (bu isimler aynı zamanda Kantarcı’nın bir anlamda karşı çıktığı parti politikasında da imzası olanlar) işin bu yanıda ayrı bir soru işareti(!)

Kentleşme,halkın belediyesi,hesap verebilirlik,açıklı,şeffaflık adına  başarılara imza atan Kantarcı ile,sadece aday olduğu belediyeyi değil, bulunduğu bölgede partininde evrensel, çağdaş, sosyal demokrat parti olma çabasını yansıtma ve uygulamada tatktik hatalar yapan, “Parti üstü”, “Partiden kendini daha üstün gören” bir kişi imajı kamuoyuna pompalanmasına yardımcı olan bir Kantarcı ile karşı karşıyayız.

CHP Genel Merkezi’nin Çağdaş,yaşanabilir ve sürdürülebilir  kent yaratan Kantarcı ile ilgili olarak  Çaycuma için nasıl karar verecek? Hep birlikte göreceğiz

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: