2017 Karaelmas İbn-i Sina ödülü araştırmacı yazar Erol Çatma’ya verildi (güncellendi)

Her yıl Sergi Odası tarafından verilen Karaelmas İbn-i Sina Ödülü’ne bu yıl emek tarihi yazarı Erol Çatma layık görüldü. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın da konuşma yaptığı söyleşide araştırmacı yazar Ekrem Murat Zaman, Yücel Namal söz alarak katkıda bulundular. Çatma, kent tarihi üzerine yaptığı sunumdan sonra Sergi Odası adına yazar ve fotoğraf sanatçısı İbrahim Akyürek’in elinden Karaelmas İbn-i Sina ödülünü aldı.
Sergi Odasının her yıl verdiği İbn-i Sina Ödülü; kent sınırları içerisinde bulunduğu ortamda (okulunda, mahallesinde, işyerinde, yöresinde) kültür ve sanatın yaygınlaşması için emek veren, sanatın insanlarla buluşması için gönüllü ortam yaratan kişilere verilmek üzere 2012 yılında ilk kez konmuş, İbn-i Sina’ya ait “ Bilim ve sanat takdi,r edilmediği yerden göç eder” sözü ise ödül isminin seçilme gerekçesi olmuş.

Emekli öğretmen yontu ve mask sanatçısı Mehmet Türkçelik 2012 de Karaelmas İbn-i Sina ödülünün ilk sahibi olurken; Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yüce ve Dr. Yücel Namal 2013 yılı; Mardin Artuklu Üniversitesi öğretim görevlisi, sanatçı Yrd. Doç. Kutlu Gürelli ile gazxeteci M.Çetin Sezgin 2014 yılı; karikatürist-yazar Mete Arif Tokmak 2015 yılı ve kent tarihi araştırmacısı, maden mühendisi Ekrem Murat Zaman 2016 yılı ödülünü aldı.

Söyleşi oldukça sıcak,samimi,içten geçti.Çatma, hem hüzünlendi,hüzünlendirdi hem güldü ve güldürdü aynı zamanda düşündürdü

Başarılar diliyoruz Erol Çatma’ya ve Sergi Odası, İbrahim Akyürek’e kente kattıklarından

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: