Kozlu’da Ali Bektaş CHP için bir avantaj olabilir mi?

Her seçim dönemi fısıltı gazetesi en yüksek tirajına ulaşıyor. Doğaldır gerek seçimin kendisi,gerekse de seçime dahil olan milyonlarca insanın oluşudur bu atmosferi yaratan.Basın yayın,şimdilerin sosyal medyası Facebook,Twitter bu fısıltı tirajını daha da yükselmeye yarayan en etkili araçlardan.Kozlu’da İlk Adayı CHP açıkladı.

CHP’nin adayı Cengiz Bank,bir anlamda da yıllardır (2009) dan bu yana aday olmak için önemli çaba sarf etti.CHP adayını açıklamadan önce Kozlu içinde epeyce isim dolaştı.

Bunların en başında da şuanda CHP’den Meclis Üyesi,eski Belediye Başkanlarından Hüdai Dökmeci CHP’nin masasında dolaştı bir süre.Fakat ne hikmetse Dökmeci bu kez daha çok ağır abi rollerinde takıldı.İstemiyorum yan cebime koy türünden tutum aldı.

Oysa CHP içinde, de kendisine yönelik adaylık teklifleri gittiğini biliyoruz.Şimdilerde Hüdai Dökmeci’nin adı İyi Parti’den geçiyor.

İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen Yerel seçime yönelik olarak bölgenin tümünde özel çalışma yaptığını biliyorum.Bir anlamda da Erkmen, nokta atışı yaparak gittiği yerden boş dönmüyor.Yapısı gereği,birde geçmiş devletteki görevlerinin tecrübesiyle.

Kozlu’da CHP’nin adayı Cengiz Bank, aktif,partiye bağlı, iyi niyetli,dürüst çok çalışkan bir arkadaşımız.Mesleği gereği paranın hesabını yapabilen,sporcu geleneği olarak takım oyunu oynayan ve kitlelerde bir sempati yaratacağına inanıyorum.

Yinede bir uyarı olarak Seçim işlerini geçim işlerine çevirenlerden uzak durması lazım.

CHP Kozlu’da önemli bir avantaja sahip.Belediye’nin özellikle yapılaşma konusundaki çarpıklık,geçmişten gelen ranta,talana dayalı politikası,özellikle plan notlarındaki değişiklikler, İmara aykırı,zemin etütlerinin önümüzdeki yıllarda sorun yaratacak kadar hatalı yapılaşmaların bolca olduğu bir ilçede CHP bunu iyi değerlendirerek seçim alabilir.

AKP’nin adayı henüz netleşmemiş olmasına rağmen Mevcut Başkan Kerim Yılmaz bir dönem daha devam edeceği,bunun dışında Esnaf Kefalet Başkanı Turan Emeksiz,Eski Belediye Başkanı Ali Bektaş güçlü adaylar arasında.

CHP açısından gerek Mevcut Belediye Başkanı Kerim Yılmaz,gerekse Ali Bektaş’ın olması Cengiz Bank’ın elini güçlendiren bir durum yaratıyor.

Cengiz Bank kuracağı seçim komisyonu ve çalışma ekibi bunu avantaja dönüştürme ustalığını göstermelidir.

Cengiz Bank İlçe Başkanlığı dönemindeki gibi işi sessiz,sedasız,suya sabuna dokunmadan götürmeye kalkarsa olacak hezimete şimdiden hazır olması lazım.Cengiz Bank Kozlu’nun öncelikle kendi mahallesi olan İhsaniye’yi tulum çıkarak özel ekip kurmalıdır.Fatih sitesi gibi aydınların yoğunlukta olduğu ve Merkez Mahalle ile birlikte o bölgeye yapacağı projeler,sosyal-politikaları halka açık anlatmayı,cesaretle değişimin,daha iyi bir Kozlu yaratacağını,katılımcı,şeffaf,açık,hesap verebilir bir yönetim tarzını kitlelere ikna etmesi lazım Bank’ın dezavantajı Ali Bektaş değil, Kerim Yılmaz olduğunu bilmesi lazım.

Kerim Yılmaz yapısı gereği toplumda mülayim,kitlelerle sıcak ilişki kuran,kavgadan yana olmayan, barışçı izlenimi veriyor.O nedenle bu tutumudur ki olası Adaylıkta Cengiz Bank’ı zor durumda bırakır, aksi kim çıkarsa çıksın Kozlu’da çok büyük bir hata yapılmaz ise CHP adayı kazanır.

Sağlıcakla kalın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: