5. Türkiye’de Gazeteci Olmak-Gazeteci Kalmak Etkinliği 24 Ocak’ta yapılacak

Uğur Mumcu ile öldürülen gazetecilerin anılacağı ve gazeteciliğin sorunlu gündeminin konuşulacağı etkinlik  Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak. Etkinlikte altı gazeteci-yazar söz alacak. Tiyatrocuların sesinden Uğur Mumcu makaleleri sunulacak. 

 

İstanbul – Türkiye’de 6 Nisan 1909’da Hasan Fehmi Bey’in öldürülmesinden başlayarak bugüne kadar öldürülen gazetesi sayısı 66’yı buldu. Son 10 yılda ise 10 bini aşkın gazeteci işsiz kaldı. Gazeteciliğin bu ağır gündemi Uğur Mumcu’nun ölüm günü olan 24 Ocak 2019 Perşembe günü saat 20.00’de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Kadıköy Belediyesi’nin gerçekleştireceği  “Türkiye’de Gazeteci Olmak Gazeteci Kalmak” etkinliğinin 5.’sinde ele alınacak.  

Altı konuşmacı görüşlerini paylaşacak

Toplantı, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayacak. Ardından Uğur Mumcu’nun gazetecilikle ilgili makalelerini tiyatro sanatçıları Tilbe Saran ve Levent Üzümcü seslendirecek. 

Moderatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Gökmen Karadağ’ın üstleneceği oturumda gazeteci-yazar Altan Öymen, T24 Yayın Yönetmeni Doğan Akın, Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, Gazeteci-Yazar ve TGC Önceki Başkanı Orhan Erinç, Birgün Gazetesi Yayın Danışmanı Semra Kardeşoğlu ve PEN Türkiye Başkanı, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Zeynep Oral görüşlerini katılımcılarla paylaşacak. Dilek Türkan, Güven Dağüstün ve Burçin Büke’nin (Piyano) müzik dinletisinden sonra etkinlik toplu fotoğraf çekimiyle son bulacak.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: