CHP Aday Adayları Halktan uzakta çalışıyor

CHP eski Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun’un sosyal medya paylaşımı “Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla’ sözünü hatırlattı.

Ebru Uzun, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e söylenmesi gereken her şeyi söyleyip sonuna, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun adını yazdı.

Ebru Uzun Merkez İlçe Başkanlığı görevi sırasında yaptığı kimi açıklamalarda da yer yer Başkan Akdemir’i eleştiren, kamuoyu önünde zayıf gösteren açıklamalarını biliyoruz.O dönem ki açıklamalarını, kendi değimiyle dönemin milletvekili Şerafettin Turpçu’nun genel eğilimi olarak yansıtıyordu.

Bu dönem Turpçu ile bir siyaset ortaklığı kalmadığına göre bir tek tercih kalıyor oda eski vekillerden adı belediye başkanlığında geçen Harun Akın.

Üzücü olan şu, bugün Muharrem Akdemir’in kent yönetimine dair,parti hattından sapmış ve parti politikası gereği Sosyal Demokrat,halkçı bir belediyecilik yapmadığı söyleniyor ise o zaman bu dönemin neredeyse iki yıllık süresine ortak eski ilçe başkanı Ebru Uzun ve yönetimidir.

Bence öncelikle bu arkadaşlarımız Akdemir den önce çıkıp kamuoyundan, halktan özür dilemeliler.İlçe Başkan ve yöneticileri olarak üzerimize düşen görevleri layıkıyla yapamadık,demeliler.Bu tutum son günlerin moda davranışı olarak yayılmaya başlandı.

Kimse kendisinin sorumlu olduğu dönemi üstlenmiyor,yapmadıklarını yapmış gibi bugünün yöneticilerinden bekliyor ve haklı çıkmak için dünü değil bugünü konuşuyor.

Oysa geçmişimizden, yaptıklarımızdan kurtulamayız, iyisi ile kötüsü ile bize aittir.Yeter ki alçak gönüllü, hoşgörülü olmayı, eleştiri-öz eleştiri yapmayı becerelim.Gerisi kolay

Şenol Şanal, bana göz kırptı

CHP’de adaylar hala net değil, geçtiğimiz hafta bu köşeyi yazdığımız sıralarda yada ertesi gün aday açıklaması bekleniyordu.Olmadı.Bu kez basına düşen bilgilere göre 27 Ocak’ta açıklanacak.

Her gün yeni yeni bilgiler geliyor.Aslında yeni bilgide dememek lazım, ısıtılıp,ısıtılıp yeniden gündeme getirilen bilgiler dersek daha doğru olur.

Geçtiğimiz günlerde bir sohbette CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Şenol Şanal, biraz espiri,biraz ciddi olarak, “Bir iki laf ta bizim için çizittirsen fena mı olur” dedi

Aslında bazen atlıyoruz, günlük hengamenin içinde koşturuyoruz ondan dedim.

Şenol Şanal, sosyal medyayı kullanan,yanında değişik kurumlarda danışmanlık hizmeti veren dostları,arkadaşları var.Aslında o dostlarımız,arkadaşlarımız bu aday adaylığı çalışmalarının nasıl olması gerektiğini iyi biliyorlar.Adayın etrafında fır dönüyorlar ama, adayın kitlelerle bağ kurmasını bir program çerçevesinde yerine getirmiyorlar.Neden?

Dikkat ediyorum CHP de Aday adayı olan arkadaşlar bir iki basın üzerinden sadece bir iki mesaj yayınlamanın dışında özel bir çabası,çalışması yok.Öyle olunca yazacak fazla bir şeyde yok demektir.Haber olmak,haber olmak için çalışma yapmak,gündem yaratmak,gündemi belirlemek vb.Bunlar özel çaba isteyen,emek ve zaman harcanılacak işler ama ne yazık ki aday adayı olan arkadaşlar dar kadro yapılarının fısıltı gazetesi üzerinden “iş bir iki güne tamam”, “Genel başkan tamam dedi MYK’dan çıkmasını bekliyoruz”, “MYK garanti PM içinde bir iki pürüz var onlara ulaşılıyor”, “Şu kurumun başındaki yakınım yüz yüze görüşme yaptı”türünden magazin haberlerinin dışında ortada bir gerçek var ki oda mevcut belediye Başkanı Muharrem Akdemir, görevde olmasının da avantajı ile harıl gürül çalışıyor.

Aday adayına en büyük kötülüğü, sıkıntıyı farkında olmadan en yakınındakilerin verdiğinin farkına varılmıyor bazen. Niyete rağmen negatif propaganda işlediğinin anlaşılmıyor.O nedenle kitle çalışmaları bu konuda en doğru çalışma yöntemidir.Kitlelerle bağ kurmak,olası seçilme durumunda neler yapılacağını kamuoyu ile paylaşmak ve bunu genel merkez düzeyinde tartıştırır olmaktan daha güçlü bir çalışma yoktur.O nedenle Şenol Başkanım sizleri ve diğer aday adaylarını saha davet ediyorum.

İlk aday açıklamasının dışında daha çok aday adayları ikili,üçlü,dörtlü kumpanyalar şeklinde çalışıyor, oysa saha şuan netleşmiş adayların çalışmalarıyla yürüyor.Aday adaylarının içinde en dinamik aday olmana rağmen en pasif noktada durduğunun farkındamısın bilmiyorum.Geri kalan günler için halkın aktif katılımını sağlayacak çalışmalara yönelmekte fayda var.

Sağlıcakla kalın

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: