Topaloğlu; “Bu yasaya izin onay veren Milletvekillerini her platformda teşhir edeceğiz”

Yeşil ve Sol Gelecek Partisi İl Sözcüsü, Ali Topaloğlu, Zonguldak Milletvekillerine çağrı yaptı.

5 Şubat’ta Meclis genel kurulunda görüşülecek olan Torba yasa tasarısındaki 47. Maddede, işletme ömrünü tamamlamış,İlimiz Zonguldak’ın da yer aldığı 10 Termik santrale 2 Yıl daha bacı gazı filtresi olmadan çalışma izni verilecektir. Bu Zonguldak ve yakın çevresi için daha çok hava kirliliği daha çok kanser , koah ve benzeri hastalık demektir.

Yeşil ve Sol Gelecek Partisi İl Sözcüsü, Ali Topaloğlu, Zonguldak Milletvekillerine çağrı yaptı “2013 yılında kömürlü termik santrallerin özelleştirilmesi ardından , Anayasa Mahkemesi santrallerin çevre yatırımlarını tamamlamaları için 2019 yılının sonuna kadar süre tanımıştı. Bu altı yıl boyunca bu santraller zaten bizleri zehirledi. Şimdi buda yetmezmiş gibi bizleri iki yıl daha zehirlenmesi için meclisten karar çıkarılmak istenmektedir. Yanı meclis onayı ile zehirleneceğiz.

Özellikle Milletvekillerine sesleniyoruz Bu maddenin geçmesine izin vermeyiniz. Bu maddenin geçmesine izin veren Milletvekilleri Burada yaşanacak bu hava kirliliğine bağlı hastalıkların,ölümlerinde sorumlusu olacaklardır. Bu yasa maddesine izin vermek cinayet demektir.Temiz hava haktır .İki yıl ertelenemez .Hava kirliliği ,insan ömrünü 10 yıl kısaltıyor. Akciğer kanseri ,koah,felç,ve çocuklarda otizme neden oluyor.Buna izin vermeyelim. Bu yasaya izin onay veren Milletvekillerini her platformda teşhir edeceğiz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: