Topaloğlu; “Nevroz kutlu olsun!”

Yeşiller ve Sol Parti Zonguldak İl Sözcüsü Ali Topaloğlu’nun Nevroz ile ilgili açıklaması;

“Nevroz, zulme karşı direnişin, yaşamın ve doğanın yeniden filiz vermesinin, kışın bahara ermesinin, yaşamın ölüme galip gelmesinin bayramıdır!.

Nevroz, tüm Ortadoğu halkları için zalim Dehak’a karşı mücadele etmiş Demirci Kawa’yla sembolleşen zulme karşı direniş destanının bayramıdır!

Nevroz, her gün daha fazla yıkım getiren kapitalizmin tüketim üzerine kurulu dünyasında savaşa, talana, yağmaya ve yok edilmeye karşı direnen doğanın bayramıdır!.

Bugün Nevroz’u zulüm ve şiddetin kol gezdiği, insanıyla, hayvanıyla, bitkisiyle tüm yaşamın yok edilmeye çalışıldığı bir coğrafyada, zorlu koşullarda karşılıyoruz.

Tüm olumsuzluklara rağmen eşit, özgür ve barış içinde yeni bir yaşam inşa etmeye olan umudumuzu ve kararlılığımızı koruyor; doğanın, insanlığın, halkların, mazlumların uyanış ve direniş bayramı olan Nevroz’u selamlıyoruz!.

Nevroz’un baharın müjdecisi; barış, demokrasi ve ekoloji mücadelemizin yol göstericisi olduğunu biliyoruz. Bu bayram sevincine; umuda, sevgiye, güzel günlere duyulan özleme biz de ortak oluyoruz.Yeşil Sol Parti olarak yaşadığımız kadim coğrafyada  zulme karşı direnen tüm halkların Nevroz’unu kutluyor, herkesin kendi sesi, kendi rengi ve düşleri ile var olacağı özgür yarınları selamlıyoruz.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: