İlçe Başkanı Mar’dan istifa açıklaması, “İstifaları kabul edilmiştir”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Yusuf Mar, partiden istifa eden ve kendisini de istifaya davet eden 12 kişiye yanıt verdi.

İstifa dilekçesi veren 12 kişinin istifasını kabul ettiklerini belirten Mar “Görevler geçicidir. Cumhuriyet Halk Partisi’nde devamlılık esastır. Bu devamlılığı sağlamak üzere istifa edenlerin yerine gerekli görevlendirmeler yapılmıştır. ” dedi.

Mar, açıklamasında şunları söyledi;

“Cumhuriyet Halk Partisi ulu önerimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve kurtuluş mücadelesini vermiş olan koca bir çınardır. Cumhuriyetin ve çağdaşlığın savunucusu olan son kaledir. Hiçbir koşulda terk edilmez. Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığı olarak yönetimde var olan bazı arkadaşlar kaybedilen seçimden kendilerini sorumlu tutarak istifa etmişlerdir. Bu doğrultuda istifaları kabul edilmiştir. Görevler geçicidir. Cumhuriyet Halk Partisi’nde devamlılık esastır. Bu devamlılığı sağlamak üzere istifa edenlerin yerine gerekli görevlendirmeler yapılmıştır. Bildiğimiz üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na halen mazbatası verilmemiştir. CHP olarak birinci ve tek gündemimiz bu konudur. Türkiye’deki bütün örgütlerimizle kenetlenerek bu mazbatayı almak için çalışıyoruz. Yeri ve zamanı olmayan şahsi konuları gündeme taşımaya çalışmak Cumhuriyet Halk Partisi’ne zarar verecektir. Kamuoyunun bu şekilde meşgul edilmesini doğru bulmuyoruz.”

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: