“Kurumsal kimliğe herkes saygılı olmak mecburiyetindedir”

Zonguldak Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı.İlk toplantıda Komisyon üyelikleri seçimin yanında geçmiş dönemin faaliyet ,denetim raporlarının oylanması sırasında CHP Grubu ilk kırılmayı yaşadı.CHP Grubu geçmiş dönemde AKP’li komisyon üyelerinin de oy birliği ile onayladığı Denetleme raporunu oy birliği ile meclisten geçerken, aynı döneme ait Faaliyet raporu AKP’li ,MHP’li Meclis üyeleri “Hayır” Oy’u veriken CHP’li Meclis üyeleri ikiye bölündü.Oylama sırasında daha çok Şenol Şenol’a bağlı ekip oylamada dışarı çıkarak oylamaya katılmayarak CHP Grubunda da ilk çatlağı vermiş oldular.

Bu gelişme sonrasında CHP İl Başkanı Hakkı Güney bu tutumu eleştiren değerlendirmelerde bulundu.

Belediye Meclisi’nde, “Belediyenin 2018 yılı faaliyet raporu görüşülmesi” sırasında oylamaya katılmayan 5 CHP’li Meclis üyesinin ferdi hareket ettiğini söyledi.Güney, “Bu kurumsal kimliğe herkes saygılı olmak mecburiyetinde”dedi

Güney Meclis yapıldığı tarihte İstanbulda olduğunu dile getirdi ve şöyle dedi, “Belediye Meclis toplantısına ben İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun Büyükçekmece’de toplantısı vardı 81 il Başkanımızla birlikte bu toplantıya katıldık. Belediye Meclis toplantısı öncesi ilçe başkanımızın nezaretinde tekrar bir grup toplantısı yapıldı. Bu grup kararı önceden alınmıştı, tekrar son bir nokta konulacaktı. Burada 5 arkadaşlarımız ferdi hareket etmiştir, diğer arkadaşlarımız grup kararına uymuşlardır. Şimdi biz şunu söyleyebiliriz; Cumhuriyet Halk Partisi kimliğimize, kurumumuza bu noktada  zarar verdirmeyiz. Bu kurumsal kimliğe herkes saygılı olmak mecburiyetinde. Bunu tabi değerli arkadaşlarımızla oturup tekrar bir değerlendirme yapacağız. Biz sonuçta partimize zarar gelmemesi anlamında bütün kararları hep birlikte bundan sonra alacağız. Oylama sırasında dışarı çıkan Meclis üyeleri hakkında gerekli işlemin yapılıp yapılmayacağı konusunda da konuşan Güney, “Bu arkadaşlarımızla konuşacağız, içlerinde yeni arkadaşlarımız da var. Tabi orada ne gibi bir durumlarla karşılaştılar onu bilemiyorum, ona göre bir görüşme yapacağız” diyerek, “Şimdi düşünceler herkesin değişik olabilir. Bu düşüncelerini artık bu eylem biçimi ile mi belirti onu tabi arkadaşlarımızla görüşüp de karara bağlayacağız” diye konuştu.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: