Ali Bektaş; “Projeye desteğimiz devam edecektir” (Güncellendi)

“Dernekler Elele” Proje Tantım Toplantısı Kozlu’da Yapıldı

AB ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, başvuru sahibi Fiziksel ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneği, iştirakçisi Kozlu Belediyesi olan, “Dernekler Elele” projesinin tanıtım toplantısı 22 Mayıs 2019 Çarşamba günü Kozlu Belediyesi’nde proje kapsamında tefriş edilerek donatılan Dernekler Eğitim ve Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Gülden Ak, Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur Gök, Fiziksel ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasibe Özgümüş  ve  30’un üzerinde Sivil Toplum Kuruluşunun başkan ve temsilcileri ile çeşitli kamu kurum temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, yaptığı konuşmada “Zonguldak ve Kozlu’da bu ölçekte sunum ve ses sistemi donanımı olan  bir eğitim ve toplantı salonuna ihtiyaç vardı. Dernekler Elele projesi kapsamında Kamu-STK işbirliği ile bu ihtiyacın karşılanmış olması sevindiricidir. Projeye desteğimiz devam edecektir. Kozlu’ya ve Zonguldak’a hayırlı olsun” dedi.

Dernekler Elele projesinin detayları konusunda bilgi veren Fiziksel ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasibe Özgümüş “Proje kapsamında
Derneğe web sitesi yaptırıldığını, tasarımı devam eden web sitesinin www.fizikselvesosyalhayat.org.tr adresi üzerinden yayına başladığını,  Kozlu Belediyesi tarafından tahsis edilen bölüme Dernekler Toplantı ve Eğitim Merkezinin kurulduğunu, bundan sonraki süreçte, Dernekler için beş ayrı seminer düzenleneceğini, ulusal ölçekte savunuculuk ve lobicilikte öne çıkmış 10 dernekle butik toplantıların yapılacağını, Zonguldak Dernekler Fuarının gerçekleştirileceğini” ifade etti.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: