Taştan; “Yitirdiklerimizin anılarına sahip çıkmaya devam edeceğiz”

Sivas Katliamının 26.Yıldönümünde Alevi Kültür Dernekleri Kdz Ereğli Şube Başkanı Mehmet Taştan basın açıklaması yayınladı.Taştan, “Madımak yanmaya devam ediyor!”dedi

Açıklama şöyle;

Sivas Katliamının üzerinden 26 yıl geçti. Acılarımız hakikat ve adalet arayışımız hala devam ediyor. 2 Temmuz 1993 tarihinde;  33 insanımızın, tempolu alkışlar ve sevinç naraları eşliğinde, ateşe verilerek katledildiği,  Madımak katliamının üzerinden 26 yıl geçti. “Yak ulan yak cehennem ateşi”  diyerek katliam karşısındaki sevinç çığlıkları atanları, attıranları unutmadık.

Sivas katliamı davası zamanaşımı bahanesi ile düşürüldü ve “hayırlı uğurlu olsun”  dendi.

Sivas Katliamının sanıkları elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor, yurtdışına çıkıyor, evleniyor, ehliyet alıyor. Avukatları ise üst kademelerde yönetici, Millet Vekili, bakan oldu.    Çünkü iktidar partisine göre hala orada “ öfkeli ve şuursuz kalabalık” var. Oteldeki insanlar nasılsa, “kendi kendilerini öldürmüşlerdir.

”Sivas hala yanıyor”  Çünkü failleri serbest dolaşmakta, katilleri de katledilenler ile  birlikte aynı yerde anılmakta ve bizden de bunu beklemektedirler.

Bizler, “Sivas Katliamında yitirdiklerimizin anılarına sahip çıkmaya devam edeceğiz, “Madımak Utanç Müzesi” oluncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Sivas Katliamı ile bir yüzleşme gerçekleşinceye kadar da adalet arayışımızı sürdüreceğiz.

Sivas 93’ ü unutmadık unutmayacağız! dedi.

Ülkemiz, insan hak ve hürriyetinin hiçe sayıldığı, hak, hukuk ve adaletin askıya alındığı; savaşın ve ölümlerin arkasının hiç kesilmediği, kesilmesinin istenmediği,  katliamcı geleneğinin devam ettiği; hukukun birkaç kişinin çıkarlarını korumaktan başka bir fonksiyonunun kalmadığı; fiili olarak “karanlık bir dünya” hayali ile inşa edildiği, gerici-diktacı bir dönem yaşıyor.

Bizler, ülkemizi, halkımızı ve tüm alanları siyasal İslamcı bir tarzda, kökten bir şekilde dönüştürmeyi amaçlayan diktanın karşısında durmaya; Cumhuriyeti, demokrasiyi, laikliği, barışı, emeği, eşitliği, özgürlüğü ve adaleti bir bütün olarak kazanmak için mücadele etmeye kararlıyız.

Bizler, demokratik, bağımsız, eşitlikçi, özgürlükçü, “başka bir Türkiye” özlemi gerçekleşinceye kadar “Adalet” arayışımızı ve mücadelemizi sürdürmeye kararlıyız.

Sivas hala yanıyor!

Yaşasın adalet, yaşasın eşitlik ve özgürlük sevdamız, yaşasın haklı mücadelemiz!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: