Gemi Söküm Tesisi’ni Fatih Çakır gerçekten halkı düşündüğünden mi istedi?

Aylardır kentin gündeminde olan Kilimli Bölgesine yapılması yada yapmayı düşünülen “Gemi Söküm Tesisi” ile ilgili tartışmalar tam bitti derken, AKP Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır pimi çekilmiş bomba gibi Radyo Kulüp’te yaptığı açıklamada; “Biz Ereğli olarak gemi sökümüne talibiz” Çakır bu talebini bir gerekçeye de dayandırarak, “Ereğli’de,atıl durumdaki tersaneleri hareketlendirmek için çaba göstermeliyiz” diye ifade etti

Şimdi durduk yerde söylenecek söz değil.Üstelik yıllardır örgüt içinde görev yapan Çakır bu açıklamayı niye yaptı.?

İlk aklıma şu geldi.

Bölgede “Gemi Söküm Tesisi” yapmak isteyen iş çevresi, siyasetçi,bürokrat Kilimli’ye yapılması tartışmasında, kamuoyu tepkisinin yanında  TBMM eski Başkanı, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Köksal Toptan’ın basına yansıyan, “Kilimli’ye gemi söküm tesisi olmaz, yanlış. Daha önce de teşebbüs etmişlerdi. Üzerinden 10-15 sene geçti, yine aynı konu gündemde. Ben doğru bulmuyorum. Eğer yapılırsa, Kilimli’de ne deniz kalır, ne sahil kalır” sözü bir anlamda da tartışmaya son noktayı koymuştu.

İşte bu son nokta.Demekki birilerini tatmin etmedi ki, bu kez aynı talebi AKP Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın ağzından söyletti.

Fatih Çakır’ın bu açıklaması da sosyal medyada oldukça tepki topladı.

Çakır’ın bu tesisi kime sorarak karar verdiniz?

Ereğli Halkına sordunuz mu? türünden sert tartışma ve polemiklere tanık oluyoruz.Tartışma devam edecek bakalım Fatih Çakır gelen tepkilere ne diyecek? Yada bölgedeki Belediye Başkanları AKP İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın bu talebine ne cevap verecek?

Deniz Yavuzyılmaz’ın düğünü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz ve Endüstri Mühendisi Serpil Birinci İstanbul Sarıyer’de bulunan Bahar Country’de gerçekleştirilen muhteşem düğün organizasyonuyla dünya yaşama yeni bir adım attı.

Susma ailesi adına çiftlere sağlıklı,mutlu yaşam diliyoruz.

Milletvekili Deniz Yavuzyımaz’ın düğünü yazılı,görsel ve sosyal medyada oldukça ilgi çekti.

Zonguldak yerel basınında haber olarak verilmesi yanında köşe yazarları tarafından “Neden bu düğün Zonguldak’ta değilde İstanbulda yapıldı”sorularını sordurdu.

Deniz Yavuzyılmaz sosyalmedya Facebook aracılığı ile düğün sonrası şu açıklamayı yaptı. “Dün akşam gerçekleşen düğünümüzde ve ilettiğiniz mesajlarda sizleri kalbimizin en güzel yerinde hissettik. İyi ki varsınız .Bu özel günde başta nikahımızı kıyan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç olmak üzere,

Nikahımızı onurlandırarak şahitlerimiz olan,

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener, Zonguldak Valisi Sayın Erdoğan Bektaş, CHP İstanbul İl Başkanı Sayın Canan Kaftancıoğlu, CHP Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Muharrem İnce, CHP Artvin Milletvekili Sayın Uğur Bayraktutan, Dr. İdris Yavuzyılmaz, Y.Mimar Hakan Kıran’a ve gönlünüllerinde sevgi biriktiren herkese çok teşekkür ederim.”dedi

Siyaset strateji işi aynı zamanda.

Bana sorarsanız eğer hedefleriniz varsa ki Deniz Yavuzyımaz’ında geleceğe dönük mutlaka hedefleri var.O zaman stratejinizi ona uygun yaparsınız.

En üst düzeyde birliği nerede sağlayabiliyorsanız, stratejiniz için yerin ve zamanın önemi yoktur.

Deniz Yavuzyılmaz da öyle yaptı.

Siyasetin, bürokrasinin en tepesini uygun gördüğü yerde buluşturdu.

Bunun doğruluğu yanlışlığından konuşmuyoruz.Bu bir tutum.

O böyle düşünmüş ve düşünü gerçekleştirmiş.

Kimi siyasetçi oğlunun, kızının ofis açılışında ,düğününde bunu yapar, kimi siyasetçi sünnet düğününde yer,zaman, davetlilerin durumuna ve davetlilerin sizin stratejinizin gerçekleşmesine yapacağı etkiye-katkıya göre şekillenir.

Bir meta haline gelen, davetlilerin ne taktığını dört koldan gören kamera ların ortasında yapılan günümüzde ki düğünleri Deniz Yavuzyılmaz’ı ayırmadan değerlendirmeliyiz.

Nerede o eski düğünler…!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: