Güney; “Tüm kamuoyu AKP kadrolarının ve siyasi iktidarın vereceği cevabı beklemektedir”

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney ; Diyarbakır, Van ve Mardin Belediyesi Başkanlarının görevden alınması konusunda yaptığı açıklamanın çarpıtılmasına şiddetle tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve parti yöneticilerinin daha önce yaptığı açıklamaları Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı olarak dile getirdiğini hatırlatan Güney, kendi küçük hesapları için böylesi hassas bir konuda polemik yaratarak şahsımı hedef alanlar kendi çapsızlıklarını göstermiş olurlar dedi.

Güney açıklamasında şunları söyledi.

Basın açıklamamda Diyarbakır, Van ve Mardin Belediyelerindeki kayyum atamalarına ilişkin olarak Genel Merkezimizin açıklamaları doğrultusunda Hukukun temel prensibi olan, suç ispatlanana kadar masumiyet ilkesi gereği kimsenin suçlanamayacağı anlayışıyla, mahkeme kararına dikkati çektim. Görevden alınan Belediye Başkanlarının PKK terör örgütü ile ilişkileri ispatlanmadan, yani bu ispatlar delile dayandırılmadan yapılan görevden almalar siyasi bir karar olarak görülmüştür. Bu yaklaşım onları seçen seçmenleri de zan altında bırakmıştır.

Cumhuriyet Halk Partisinin bu yaklaşımını terör örgütüne destek olarak açıklamaya çalışanlara en net cevabı eski Başbakan Ahmet Davutoğlu vermiştir. Davutoğlu, 7 Haziran-1 Kasım 2015 tarihleri arasında yaşanan terör olaylarına gönderme yaparak bugün kü iktidara ağır bir suçlama yöneltmiştir. Tüm kamuoyu AKP kadrolarının ve siyasi iktidarın vereceği cevabı beklemektedir.

Kaldi ki kamuoyu iktidarın, Oslo’da,Habur’da, Dolmabahçe’de, İmralı’da ve  miting meydanlarında yapılan görüşmelerini ve şovlarını unutmamıştır.

Bu gerçekler ışığında yapılan açıklamamı kendi küçük çıkarları için çarpıtarak polemik yaratmaya ve şahsımı küçük düşürmeye çalışanlar Cumhuriyet Halk Partisi kimliğinin ağırlığını anlayamayanlardır ve ancak kendi çapsızlıklarını göstermiş olurlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: