‘’Makzon Sanayi Sitesi ‘Kurulması kararlaştırıldı

Zonguldak İl ve İlçelerinde maden makinası üretimi alanlarında faaliyet gösteren işletme yetkilileri Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş başkanlığında Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odasında toplandı.

Zonguldak Maden Makinaları Kümelenmesi çalışmaları Vali Erdoğan Bektaş tarafından bir süre önce başlatılmış olup maden makinesi üreticilerinin yapılandığı dernek kurulumu tamamlanmıştır.

Toplantının açılışında konuşan Vali Erdoğan Bektaş dernek kurulumunun tamamlandığını, derneğin sektörün yapılandığı kurum olduğunu, derneğin bağlantılar kuracağına, alana ilişkin eğitimleri ve diğer kurum ve kuruluşlarla ilişkileri koordine edeceğini, sanayi sitesini kurmak ve işletmek için kooperatif kurulması gerektiğini söyledi. Sanayi sitesinin adını‘’Makzon Sanayi Sitesi ‘’ olması toplantıya katılanlar tarafından benimsendi. Kooperatifin kurulması ile ilgili çalışmaların başlatılması ve kooperatife üye olacakların tespit edilmesi kararlaştırıldı.

Vali Erdoğan Bektaş kurulacak olan ‘’ Makzon Sanayi Sitesi’’nin merkezinde Teknoloji Geliştirme Bölgesi olacağını , yapay zeka çalışmalarının mutlaka olacağını,  kurumsal bir yapı kurulacağını yöneticiler değişse bile kurumsal yapının sorunsuz bir şekilde devam edeceğini söyledi.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: