Tosun; “Liman içerisindeki çekekler bölgede çalışma başlayacak”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)  Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun geçtiğimiz hafta 3 gün Bursa’da gerçekleştirilen Yerel yönetimler toplantısı ile ilgili değerlendirmede bulundu.

İl Başkanı Zeki Tosun, “6-7 ve 8 Eylül tarihlerinde Bursa’da Yerel Yönetimler Toplantısı yaptık. Genel Başkan Yardımcımız ve Yerel Yönetimler Başkanımız Mehmet Özhaseki Beyin başkanlığında toplantı gerçekleştirdik. Zonguldak’tan belediye başkanlarımız, yerel yönetimler başkanımız, gençlik kolları ve kadın kolları başkanlarımızın katıldığı dolu dolu bir toplantı yaptık. Toplantımızın amacı yeni seçilen belediye başkanlarımızın ve tekrar seçilen belediye başkanlarımızın bir arada olmasıdır. Toplantımızın ilk gününde yetkili kişiler belediyecilik anlamında bazı bilgileri belediye başkanlarımıza anlattılar. Duayen belediye başkanlarımızın paylaşımları oldu. İkinci günde yine Genel Başkan Yardımcımız ve Yerel Yönetimler Başkanımız Mehmet Özhaseki Beyin başkanlığında belediyecilikle ilgili çok verimli toplantı gerçekleştirildi. Üçüncü gün tüm bakan yardımcılarımızın katıldığı bir toplantı yaptık. Toplantılarımıza ev sahipliği yapan Bursa İl Başkanımıza ve Bursa Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“Çatalağzı Beldesine kadar olan kısmında çalışmalar başlayacak”

Zonguldak Belediyesi’nin özellikle 31 Mart seçimlerinde söz verdiği yolların yapılması için büyük gayret gösterdiğini kaydeden Zeki Tosun,  “31 Mart seçimlerinde 10 yıldır bizde olmayan Zonguldak Belediyesini Ak Parti’miz kazandı ve Belediye Başkanımız Ömer Selim Alan göreve gelir gelmez hızlı bir şekilde çalışmalara başladı, çalışmalar sırasıyla yapılıyor. Bu doğrultuda asfalt çalışmalarımız Karaelmas Mahallesinden başladı. 1-2 gün içerisinde Orman İşletmesi’nin oradan Çatalağzı Beldesine kadar olan kısmında çalışmalar başlayacak. Belediye Başkanımızın Zonguldak’ın en önemli sorunlarından biri olan yol sorununu çözme konusunda gayretle çalışıyor. Vatandaşlarımızın biraz sabırlı olmasını diliyoruz. Karaelmas Mahallesinden başlayan bu çalışma sırasıyla tüm mahallelerimizde yapılacaktır. 10 yıldır şehir merkezinde bir çivi çakmayan CHP’den alınan belediye göreceksiniz önümüzdeki zamanlarda ne hale geldiğini hep beraber göreceğiz. Burada emeği geçen milletvekillerimize, teşkilatlarımıza ve Ankara’daki büyüklerimize teşekkür ediyoruz” diye söyledi.

“Lavuar alanı içinde kimseyi mağdur etmeden güzel bir çalışma yapılmaya çalışılıyor”

TOKİ tarafından başlatılacak çalışmaların son aşamaya geldiğini, önümüzdeki günlerde öncelikle liman içindeki çekeklerin olduğu bölgede çalışmaların başlatılacağını belirten Zeki Tosun, “Geçtiğimiz günlerde TOKİ yetkilileri şehrimize geldi lavuar alanı ve limanda yıkılan çekeklerin olduğu bölgeyle ilgili olan proje konusunda çalışma yapıldı. Görevliler bir hazırlık yaptılar ve belediye başkanımız, milletvekillerimiz ile bizlere bir sunum yaptılar. Proje şu anda devam ediyor ve ilaveler yapılıyor. Önümüzdeki günlerde öncelikle liman içerisindeki çekeklerin olduğu bölgeden çalışmalara başlanacak. Lavuar alanı içinde kimseyi mağdur etmeden güzel bir çalışma yapılmaya çalışılıyor. Yine geçtiğimiz hafta Zonguldak’ın ‘Trafik Mastır Planı’ için İstanbul’dan hocamız geldi o da bir çalışma yapıyor ve bu çalışmaların raporunu önümüzdeki hafta sunacaklar. Bunların hepsi AK Partinin aldığı belediyelerin Merkezi Hükümet, TOKİ ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın destekleriyle oluyor” dedi.

“Kilimli’ye kadar olan kısmın ihalesi yapıldı müteahhit firma çalışıyor”

Mithatpaşa Tünel inşaatında da çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Zeki Tosun, “Mithatpaşa Tünellerimizde çalışmalar devam ediyor. O yolun Uzunkum Mevkiinde çıkan kısmında yapılacak olan kavşakla ilgili ihaleler yapılmıştı. İnşallah önümüzdeki sene bunları daha hızlı bir şekilde göreceğiz. Kilimli’ye kadar olan kısmın ihalesi yapıldı müteahhit firma çalışıyor. Ereğli tarafındaki yolumuzda aşağı yukarı bitti. Bizim asıl meselemiz Ankara tarafından gelen Devrek-Zonguldak arasındaki güzergahta asfalt çalışmasını başlatmak olacak şeklinde açıklamada bulundu.(Çetin Özdemir/İnanış)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: