“Keramet seçilen Başkan da değil”

Zonguldak Belediye Meclisi’nin Ekim ayı 2’ıncı Birleşim Toplantısı, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan Başkanlığında önceki gün(Pazartesi) gerçekleştirildi. Meclis 1’inci gündem maddesi olan:2020-2024 tarihlerini kapsayan Stratejik Planın görüşülmesinde tartışmalar yaşandı.

CHP Gurup Başkanvekili Atınç Kayınova, meclis toplantısında Ömer Selim Alan’ın kadrolaşma politikalarını eleştirdi, AKP Merkezi hükümetinin kente son 10 yılda destek vermediğini, AKP yöneticilerinin hizmetin gelmesinin önünü tıkadıklarını dile getirdi.

CHP Grup Başkanvekili Atınç Kayınova, stratejik planın afaki ve özensiz hazırlandığını belirterek Başkan Alan’ın şeffaf olmamasını, Fevkani Köprü, su fiyatları ve belediyede kadrolaşma politikalarını eleştirdi. Kayınova, 10 yılda yapılmayan ne varsa sorumlu olanlar bugün bir anda sorunları çözer oldular. Kentin bu 10 yılda çektiklerinin bir anlamda da sorumlularıdırlar. Çünkü bir koltuk değişti,bir anda her şey değişti.Sorumlu olan sorunu bugün çözmeye başladı.O zaman bu kentin insanının bu kadar çile çekmesine gerek var mıydı.Örneğin; Bugün 10 yıldır çözülmeyen Lavuar Alanı bir anda nasıl TOKİ’nin gündemine geldi de çözülüyor, Fevkani, Karayolları, derelerin ıslahı, demek ki AKP bu kente bir anlamda da 10 yıldır çile çektiriyor .

CHP Grup Başkanı Atınç Kayınova,demekki keramet seçilen Başkan Selim Alan’da değil, şehrin önünü tıkayan,sorunları çözmeyen ve 10 yıldır kente çile çektiren merkezi hükümet ve onun yereldeki temsilcileri,bürokratlarında dır” dedi Başkan Alan’ın kadrolaşma politikalarını eleştiren Kayınova “Siz hekimsiniz ama can yakıyorsunuz” dedi.

Başkan Alan, şeffaflık konusundaki eleştirileri kabul etmediğini belirterek “Güvenirlik, şeffaflık sözünü üstüme dahi almıyorum. Şiddetle reddediyorum, üstüme bile almadım. Hiçbir şeyi gizli yapmadım, benim gizli hesaplarım yok Allah biliyor” dedi.

Bana Hiç Kimseye Bu Zonguldak’ı Kim Yönetiyor Diye Soramaz

Belediye Başkanı Selim alan cevap verdi.Başkan Selim Alan,  burada basın mensubu arkadaşlarımız da var bakın altını çizerek söylüyorum daha önceki Belediye Başkanımıza yine basın mensuplarının bulunduğu bir ortamda Zonguldak’ı siz mi yönetiyorsunuz yoksa falancı mı yönetiyor diye çok ağır bir soru soruldu. Bana kimse o soruyu soramaz. Burayı seçilmişler yönetecek bundan sonra bürokrat değil. Kız meslek lisesi ile ilgili açıklaması konusunda ben de o sözün arkasındayım. Seçilmişler olarak hesap veriyorsak vatandaş da benim kapıma gelip hizmeti yapacaksın kardeşim ben sana oy verdim diyorsa bizlerde vatandaşımıza ve sizlere baş tacımız diyorsak tabii ki hesabını da biz soracağız. Bürokrasinin ya da belli insanların Zonguldak’ın hizmet alma noktasında yavaşlatması bizi ya da önümüze engel teşkil etmesine müsaade etmedik . Kız meslek Lisesi’nin yıkılıp yeni hastane otopark yapılması konusu basında yayılıyor yazılıyor çiziliyor dalga dalga yazılıyor. Bnu hiç kimseye bize gelip sormadı. İl Başkanımız ve ben bir cevap verdim.Biz şunu anlatmaya çalışıyoruz bu bir sadece fikirdir biz bunun 2013 yılında da konuştuk bizim derdimiz eğitim yuvasını yıkıp otopark yapalım değil. Bizim derdimiz oradaki trafik güvenliği çocuklarımızın güvenliğini almak böyle bir plan proje yapalım.”

Meclisi 10 Dakika Ara Verildi İkinci Kez Toplandı

Stratejik planda bazı cümle hatalarımın ve maddi hataların düzeltilmesi amacıyla meclise 10 dakika ara verildi.  Verilen arada düzeltmeler için yazılı önerge hazırlandı ve ikinci kez oturumu açıldığında önergeler oybirliğiyle kabul edildi. Burada tekrar söz alan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ” Benim Milletvekili olmak gibi bir düşüncem asla yok.  Ben Çevre Şehircilik Bakanıma yeri gelmişken teşekkür etmek istiyorum. İnşallah bizden sonra kimse Lavuar Alan’ı sözü duymayacak. Biz bu dönemde bunu yapacağız. Zonguldak’ı da faydası olacak bir turizm merkezi haline getirmeyi planlıyoruz. “dedi..

Kapıdan Kovsalar Bacadan Girerim 

Zonguldak hizmet için kapıları aşındırmaya geldiğini kapıdan kovsalar bile bacadan gireceğini belirten  Selim Alan, “Beni arkadaşlarım iyi tanır. Ben kapıları aşındırmak için adayım, kapıdan kovsan Zonguldak için bacadan girerim. Benim işe ihtiyacım yok ama Zonguldak’ın hizmete ihtiyacı var. Bizim Zonguldak’a vefa borcumuz var. Sizlerle beraber  bu hizmetleri yaparak inşallah hayır duası alacağız ve  Lavvuar alanı bir daha konuşulmayacak ” dedi. Yapılan oylamada 2020-2024 Stratejik plan oy çokluğu ile kabul edildi. Meclisde diğer maddelerde oy birliği ile kabul edildi. Kabul edilen maddeler arasında Zonguldak pazar yerinin pazarcılar odasına otopark olarak tahsis edilmesi ile ilgili Selim Alan’a yetki verildi.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: