Sarı; “Gelin Zonguldak’ımızı birlikte ayağa kaldıralım”

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Necdet  Sarı ile Parti’nin çalışmalarını ve Zonguldak’a yönelik düşüncelerini aldık. Sarı bir çağrı da yaptı.

 

Susma; Sayın Başkanım Yeniden Refah Partisi kuruldu ve sizlerde kentte partinin çalışmalarını yürütüyorsunuz. Süreci biraz anlatabilir misiniz?

 

Necdet Sarı:Tabi ki, bildiğiniz gibi Daha önce hocamızın (Necmettin Erbakan)kurmuş olduğu bütün partilerde milli görüş çerçevesinde görev aldık.Ancak hocamızın vefatından sonra bir eksen kayması , parti içi ve dışı yapılan yanlışlar ve haksızlıklar parti içindeki kardeşlik duygusunu huzuru zedelemiş oldu  ve Erbakan hocamızın  fikirlerinin arkasından yürüyen bizlerin  ve ailesinin bir şekilde partiden uzaklaştırılmaya çalışılması bizleri partiden  uzaklaştırdı. Bunların akabinde Sayın Fatih beyin bu gidişe bir dur demek lazım Milli Görüşten bir uzaklaşma var yapılan bazı hareketler Türkiye’de ki bazı siyasi kesimlerle bizim zıttımız olan siyasi kesimlerle kol kola girilmesi onlarla çalışmalar yapılması bunların hepsi milli görüşün bir kırılma noktasına gittiği noktasında bir kırılma oldu ve Fatih Erbakan da bu işe bir dur demek için kendine vazife bilerek milli görüşün gerçek manada insanlara halkımıza ulaşabilmesi noktasında bir vakıf  kurarak  ilk siyasi sürece girmiş olduk.

 

Susma; Bir anlamda da Vakıf çalışması, Yeniden Refah Partisi’nin de kuruluşuna hizmet etti o zaman

 

Necdet Sarı:Evet bir anlamda, Tabi vakıf çalışmalarımızı bütün Türkiye’de teşkilatlandırma durumuna girdik programlar yapmaya başladık. Her gittiğimiz yerde siyasi parti kurulma noktasında bir istek vardı halkımız tarafından. Fatih beyle birlikte yürümek isteyenlerde siyasi parti kurulması noktasında fatih beye baskı yapıyorlardı. Vakfın toplantısında parti kurulması noktasında herkes hem fikir oldu. Siyasi çalışmalar neticede insanlar hizmet etmek amacındadır. Hizmet ederek insanlara ulaştırabilmek için vakıf yeterli değildi bu yüzden icraat makamında olmak gerekiyordu. Oy birliğiyle karar verildikten sonra hazırlıklar yapıldı ve 23 Kasım da da Ankara’da hacı bayram veli camisinde miting yapılarak sonrasında belgelerimizi yargıtaya verdik ve böylecede resmi kuruluşumuzu yapmış olduk. Bizler milletvekili olmak kaygısıyla değil insanlara Türkiyedeki  hayatın nasıl olması gerektiğini de göstermek onları çektikleri sıkıntılardan yanlış ekonomik kararlardan yanlış hukuk kararlarından adaletsizlikten kaynaklanan sıkıntılardan kurtarmak için bir mücadele içersinde oluyoruz ve insanların bu yolda bizlerle birlikte koşmalarını ümit ediyoruz.

 

Susma; Şuanda Partinin Genel Başkanı Fatih Erbakan, sizce Milli Görüş’ü yeniden toparlayabilir mi?

 

Necdet Sarı:Sayın Fatih Erbakan rahmetli  Erbakanhocamız tarafından yetiştirilmiş maddi olarak sıkıntısı olmayan her gittiği yerde devlet protokol üst makamında ki bir kişi gibi karşılanmasına rağmen yani makam olarak ve maddi olarak hiçbir beklentisi olmayan sadece milli görüşün insanlarımıza ulaşması derdi hasıl olan bir liderdir.

 

Susma: Yeniden Refah Partisi Kuruluşu ile birlikte toplumda nasıl bir karşılık buldu?

 

Necdet Sarı:Partimizin karşılanması da bizleri mutlu ediyor. Herkesimden halkımızdan güzel teveccüğümüz var , gerekiyordu bekliyorduk, söylemlerini sık sık duyuyoruz. Bizler partimize herkesi bekliyoruz herkesimden insanlara kapımız açık

 

Susma; Sayın başkanım parti kimlere kapalı? Kimleri partiye kabul etmiyorsunuz, yada kimlerle birlikte olmayacaksınız?

 

Necdet Sarı:Bizler, partimizin Tüzüğü ve Programını kabul eden herkese partimizin kapıları açık. Fakat şunu net söylemeliyim ki, yalnızca PKK ve FETÖ terörizimine bulaşmış kesimlere kapalıyız. Bu kesimlere uzağız. Bunun haricinde her kesimlerden vatanını seven milletini seven  ülkesini şehrini seven herkese kapımız açıktır. Biz diyoruz ki bir dalda dahi ortak bir fikirde buluşabiliyorsak bize yeter diyoruz. Bu da bizim için şehrimize hizmet etmek ülkemize hizmet etmektir. Diyoruz ki buyur gel kardeşim ülkemizi şehrimizi ayağa kaldıralım. Çünkü bizim gidecek başka yerimiz yok gelin Zonguldak’ımızı ayağa kaldıralım. Bizler ülke olarak herkese kucak açarız ancak bizim başımıza felaketler geldiği zaman bizler aynı durumla karşılanmayız. Bu yüzden ülkemizin dimdik ayakta durması gerekiyor. Bu yüzden birbirimizi sevip saymalı ülkemize şehrimize sahip çıkmalı hizmet etmeliyiz. bu konularda kim ben varım diyorsa davet ediyor kapımızı sonuna kadar açıyoruz. Bizim için önemli olan ben değil bizdir, şehrimidir ,ülkemizdir inancımızdır, bayrağımızdır. Bizim için asıl olan bunlardır gerisi teferrüatdır.

 

Susma; Sayın Başkanım Zonguldak son 20 yılını sürekli geriye giderek,kayıplarla,sıkıntılarla geçiriyor.Ekonomiden,soysa yaşama kadar oldukça zor günlerden geçiyor bu konuda neler söylemek istersiniz?

 

Necdet Sarı:Milletimize hizmet etmek bizim aşkımızdır. Ekonomisi güzel sanayisi kalkınmış bir Zonguldak istiyoruz. Zonguldak ayağa kalkarsa Türkiye ayağa kalkar. Bizler yeni neslimizin rahat içinde olmasını istiyoruz. Bizler Yeniden Refah Partisi derken geçmişte büyük Türkiye olduğu için yeniden Türkiye diyoruz Zonguldağımız eskiden sanayi şehri olduğu için yeniden Zonguldak diyoruz yeniden ayağa kaldırmak için Yeniden Refah diyoruz.

 

Susma: Parti olarak kitleler,ekonomiden sıkıntı çeken milyonlarca insan neden Yeniden Refah desin, bu konuda nasıl bir programınız var.Kısaca başlıklar halinde söyleyebilirmisiniz?

 

Necdet Sarı:Bizler Zonguldak’ımızda da ülkemizde de büyük işlere imza atacağız. Fatih Erbakan da, rahmetli hocamız gibi memur ve işçimize de alması gereken maaşı yani %50 zam yapacağız. Bunun kaynağını da projelerimizle de  bulmuş durumdayız. Gerçekleştirmek için hazırladığımız projelerimiz üzerinde çalışmaktayız. Biz yapacaklarımız şeyi yaptıklarımıza bakarak söylüyoruz. Hocamız zamanında ek 35milyar dolar bularak memurumuza işçimize hakkını vermiştir. Bu parayı cebinden değil halkımızın cebine girmesi gerekirken faize büyük sermaye sahiplerinin cebine giden parayı havuz sistemiyle bu emeklimizin memurumuzun işçimizin cebine girmesini sağladı. Bizlerde aynı şekilde hocamızın yaptığı bu uygulamaları hayata geçireceğiz daha bunun yanında  açıklamadığımız 18 projemiz var 11 inin patenti alınmış durumdadır. Bu projelerin sadece birinden kazanılacak para 9 milyar dolardır.

Refah yol döneminde madenlerden sorumlu devlet bakını vardı. Bizde aynı şekilde madenlerden sorumlu özel bir bölüm kurarak Türkiyemiz de atıl kalmış madenlerimizi aktif hale getirmek istiyoruz. Tabiki bizim için önemli olan Zonguldak’ımızdaki kömür madenlerimizi gerçek değerine getirmektir.

 

Susma; Çok Teşekkür ediyorum. Başkanım, Yeni çalışma döneminizde sizlere başarılar diliyoruz.

 

Necdet Sarı:Ben teşekkür ederim,sizin nezdinde Susma Gazetesi’ne, partimiz  ve bizler için sayfalarınızda yer verdiğiniz için.

 

Röportaj:Mustafa KayacanYılmaz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: