Kent Konseyi Farkındalık yaratacak

Zonguldak Kent Yaşamında Hayvan Hakları temalı etkinlik çalışmaları hakkında basına açıklama yaptı. Kent Konseyi, Aralık Ay’ında sokak hayvanlarına yönelik korumalı barınma ve beslenme alanlarının oluşturulması ve bu alanların sahip olması gereken özellikler, standartlar hakkında en önemli kamu paydaşı olan Belediyelerimizin yetkilileri ile STK’lar bir araya getirilecek.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi, “Amacı  hayvan haklarını tanıyan ve farkında olan bir şehir hayatının yaratılmasına katkıda bulunmak olan ve Avrupa birliği Sivil düşün kuruluşu tarafından da destek verilen projemiz de yer alan  seminerimiz yaklaşık 60 kişinin katılımı ile Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilecektir.

Zonguldak Kent Konseyi olarak ilimizdeki hayvanların sahip olduğu haklara ilişkin farkındalık yaratarak bu hakları çevre kirliliğinden, iklim koşullarından daha az etkilenecekleri ve sosyal yaşamda kendilerine daha çok yer bulabilecekleri şekilde geliştirmek amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda sokak hayvanlarına yönelik korumalı barınma ve beslenme alanlarının oluşturulması ve bu alanların sahip olması gereken özellikler, standartlar hakkında en önemli kamu paydaşı olan Belediyelerimizin yetkilileri ile STK’lar bir araya getirilecektir.

Kent yaşamında hayvan haklarının geliştirilmesine yönelik kısa ve uzun vadeli politika önerilerini içeren yol haritasının ortaya konulması açısından önemli olacak; kamu-stk işbirliğini bu tematik alanda doğuracak ve geliştirecek bir etki yapacaktır.

Bu konudaki organizasyon ile ilgili olarak arkadaşlarımız çalışmalarına başlamıştır.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: