Kan Bağışçısı Kılıç’tan Kılıçtaroğlu’na kan bağışı armağanı

Kemal Kılıç kentin tanınan simalarından.Esnaf olarak yaşama duyarlı bir arkadaşımız,kardeşimiz.Kemal Kılıç yapısı gereği,kimseye minnet etmeyen,dik,söylemesi gerekeni açıktan söyleyen kentin renkli siması.Kemal Kılıç, ülkenin içinden geçen durumu tahlil edebilecek gerek ekonomik gerekse politik değerlendirmelerin de birçok siyasetçiye taş çıkartacak kadar bilinçli ve cesaretli.Çok siyasi makamları işgal eden bilirim ki Kemal Kılıç kadar cesaretli değildir.

Kemal Kılıç’ın bir iyiliği de, Eğer bugün Noter Huzurunda Kura çekimleri biraz olsun normale döndüyse, yine Kemal Kılıç’ın bunda payı büyük.Geçmiş yıllarda Milletvekilerinin akrabalarının kuralardan çıkması için yaptığı hokkabazlığı yine Kemal Kılıç ortaya çıkarmış ve Noter huzurunda yapılan hileyi deşifre etmişti.

İşte bu yapısı gereği farklı olan Kemal Kılıç bir Kan Bağışçısı.

Yıllardır kan bağışı yapar ve her kan bağışı yaparken “Ne zaman bir ambülans,silen sesi duyarsanız kan vermeye gidin”der.

İşte bu kan bağışçısı Kemal Kılıç rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor.

Artık Trafik plakalarına düştü.Her İlin trafik plakasına geldiğinde o İl yurttaşlarına armağan eder ve selam saygılarını gönderir.Kemal Kılıç zamanı ve fırsatını buldukça da kan verdiği ile gider ve o ilden Zonguldak’a, madencinin baş şehrine,Karaelmas’a selam gönderir.

Kemal Kılıç bu kez 62.Kan vermesi nedeniyle, Kentte ve ülkenin farklı bölgelerinde yaşayan Tunceli’li yurttaşlara, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hitafen kan verdi.Ve Kan Merkezi’nde basına yaptığı açıklamada, “Sizin de bildiğiniz gibi biz illere göre gidiyoruz. 62 Tunceli’nin plakasıdır. 62. Kez kanımı ilk önce yurtdışında ve yurt içinde olan bütün Tuncelili kardeşlerimize armağan ediyorum. Artı kendisi de bir Tuncelili olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na armağan olsun”dedi

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, yada Tunceliler duydu mu?Ne kadarı duydu bilinmez ama Kılıç’ın bu insana değer,yaşama değer, yanı nedeniyle kendisini tebrik ediyorum.

Kozlu’da CHP Kulisleri hareketli

CHP’de kongre takvimi açıklandıktan sonra kulisler iyice hareketlendi.CHP Genel Merkezi olarak bu kez kongre süreçleri daha dikkatli yürüyeceğe benziyor.

Özellikle 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında CHP üst yönetimi topluma güven verecek,özellikle AKP’nin baskıcı,sıkıcı ve otoriter yanının toplumda yarattığı travmaları atlatacak,sığınılacak bir liman haline gelecek politikaların öne çıkması için çaba sarf ediyor.

Bunun için kucaklayıcı, samimi, açık, şeffaf ve geçmiş ilişkilerinin gözden geçirildiği bir kadroların işbaşına gelmesi için yukarıdan aşağı doğru politik süreci işletiyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Partide kavga edene müsade etmeyeceğiz”mesajı bu anlamıyla önemli.

Toplumun kavgadan,çatışmadan bıktığı,bölünmüş ilişkileri terk etmesi gerektiğine vurgu yapılıyor.

İşte bu düzlemde,liyakatı öne alan, barışçı, uzlaşmacı, hoşgörülü kadroların yönetimlerde görev alması için çaba sarfediliyor.

Aslında bu bir anlamda da tabanın, milyonlarca seçmeninde birinci dereceden isteği bu yönde.

Fakat yerellere indiğimizde var olan kastlaşmış,yapılan hatalardan ders almayan,hatasını kabul etmeyen ve her dönem illa kendisinin var olması üze rine kurulu yapılar, partinin daha ileriye,olumluya ve genel gidişatının da bir anlamda önündeki en büyük engel olarak görülüyor.

Zonguldak’ın en büyük ilçelerinden olan Nüfusu itibariyle ülkenin birçok ilinden daha fazla nufusa sahip Kozlu’da CHP’nin dar üye yapısı bu söylediklerimizin kanıtı.

CHP’nin Kozlu’da öne çıkan ismi emekli öğretmen Nuri Genç, Nuri Genç adaylığını resmen açıkladı.

Henüz adaylıklarını açıklamayan adayların olduğu,mevcut İlçe Başkanı Seyfettin Ceylan ve geçmiş dönemlerde ilçe Başkanlığı yapmış olan Yaşar Yolcu.

Başkaca aday çıkar mı bilinmez.

Ama şu bir gerçek ki, CHP oy veren kitle ile adaya oy veren kitle farklı.Adaylar işte bu gerçekten hareket ederek yarışacaklar.

Kimin eli kimin cebinde misali(!)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: