Beceriksiz denince kızıyoruz

Zonguldak’ta uzun yıllardır kaldırım işgalleri,seyyar satıcılar ve yol-köprü geçişlerinde satış yapan ve köylü ürünleri olarak tarif edilen mevsimlik sebze ve meyvelerin bir düzene konulması adına Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan bir çözüm olarak, Karayolları çevre geçiş güzergahında yer alan ve önceki dönemlerde Belediye tarafından yapılıp fakat atıl bırakılan, daha sonraları park-bahçe olarak kullanılan Belediye Binasının hemen arkasındaki geniş alanı yukarıda saydığımız nedenlerden ötürü köylü pazarı adı altında düzenleme yaparak yolda,çarşıda,kaldırımda satış yapanları orada topladı.

Başkan Alan topladı toplamasına ama bu kez de oranın adı köprübaşı Pazar yeri oldu.Yani “köylü pazarı”, “Yerli üretim” vb hak getire.

Halden alınan ürünler orada pazarlanmaya başlandı.Buda diğer esnafların tepkisine neden olmaya başladı.

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.”Son günlerde bizim de dernek olarak  destek verdiğimiz merdiven ve kaldırım işgallerinin sonlandırılması sonucunda , Köyde ürettiği meyve,sebze ve hayvansal ürünleri üretenlere yer gösterilmesi doğru ve yerinde bir karardı. Ancak bu yerin suistimal edilmesi köyde üretilen ürünler yerine halden ürün alıp buralarda satmak kabul edilemez bir durumdur.Bu nedenle belediyenin almış olduğu bu karar yerinde bir karardır.Köylü Pazarında sadece köyde üretilen organik ürünler satılmalıdır. Bu konuda Tarım İl Müdürlüğü Belediye ortak çalışmalı, Tüketiciye sağlıklı ürünler sunulmalıdır.Bu köylü pazarı sağlıklı çağdaş bir yer haline getirilmeli ,Ürünler sağlıklı bir ortamda vatandaşa sunulmalıdır”diyor.

Umarım Belediye başkanımız Selim Alan Tüketici hakları derneği Başkanı Ali Topaloğlu’nun çağrısına kulak verir, hem çarşı esnafının huzursuzluğunu dindirir, hemde gerçekten vatandaşın yerli ürün yemesine de katkı sağlar.

Beceriksiz denince kızıyoruz 

Anadolu insanı küçük,samimi ve içten yapılan birçok şeyden hoşlanır. Büyük beklentilerden çok, mutlu olmak için kendince çözümler arar ve bulur.O nedenle toplumsal hafızamıza baktığımızda çok örneklere rastlayabiliriz.

Kent insanı da yaşadığı yerde, hava aldığı ,teneffüs ettiği alanda, gezdiği,dinlenmek istediği noktalarda rahat etmek,yaşamı anlamlı kılmak ister.Bunun içinde siyasetin ilgili noktalarından beklentiye girer.Seçimlerde verilen vaatlere inanır ve sandıkta samimice oy verir.Ama siyasetçi hizmetten çok,bulundukları makamları korumak için çaba sarf eder.Adına “demokrasi”, “açıklık”, “güven”,”hak”, “hukuk”der ve bu Anadolu insanının temiz duygularını kendi lehine çevirmek için elinden ne gelirse yapar.Ama nafile sabrın sonu bazen selamet olmuyor.Sandık ve sayılı gün çabuk geliyor.Çok basit bir örnek vereceğim:

Eski Kızılay Kanmerkezi’nin olduğu alanın adı “Nergiz Park” olarak önceki dönem valilerinden Ali Kaban’ın marifetiyle konuldu. Binalar (Kızılay,Tekel,TTK Sağlık) yıkıldı.Gel zaman git zaman oraya bir tülü çalışma başlamadı.

Atla deve değil. Çimleyeceksiniz, yeşil alan yapacak ve bir iki kamelya koyacaksınız hepsi bu.

Çok mu zor.

CHP’li Akdemir’e zor geldi burayı yapmak.AKP’li Selim Alan geldi ilk iş olarak bunu yaptı.

Belediyede kadro aynı,irade ,erk deyişti.Bunun para pul ile ilgisi yok.Neyle uğraştığınızla ilgisi var.Basit belki ama, gelin insanlar orada nasıl mutlu görün.

CHP’de Merkez ilçede delege seçimleri başladı.

Akdemir’in siyasi ortakları da her şeyi iyi yapmışçasına yeniden koltuklara aday çalışmasındalar.

Ne diyelim.

Beceriksiz denince kızıyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: