“Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin Zonguldak İline Ekonomik Etkisi” Kitabımızın Tanıtım Etkinliği Gerçekleştirildi

Bülent Ecevit Üniversitesi Yayınevinin 32. yayını olan “Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin Zonguldak İline Ekonomik Etkisi” isimli kitabın tanıtımı 26 Kasım Salı günü Sezai Karakoç Kültür Merkezinde yapıldı.

Tanıtım programına, Vali Erdoğan Bektaş, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı,  İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, akademik-idari personel ve öğrencilerimiz katıldı.

Tanıtımdan önce söz alan kitabın proje yürütücüsü Prof. Dr. Yasemin Köse, “Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin Zonguldak İline Ekonomik Etkisi” kitabıyla üniversitenin şehre ekonomik etkilerinin teorik bir altyapı ile ele alındığını, veri toplama ve analiz yöntemleriyle Zonguldak ve üniversitenin gelişiminin birlikte değerlendirildiğini ifade etti.

Programın açılışında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Çufalı, isteklerinin kitabın en kısa zamanda şehre tanıtılması olduğunu belirterek üniversite-şehir etkileşiminde üniversitenin şehre katkısının ve şehir ile ilişkisinin bilimsel olarak kitapta yer aldığını söyledi. Üniversitenin Zonguldak için ekonomik, sosyal, kültürel yönden önemini vurgulayan Rektörümüz, üniversitenin şehir ile iletişimini daha görünür hale getirmeye çalışacaklarını ifade ederek kitap çalışmalarına bundan sonra da devam edeceklerini söyledi. Rektörümüz, yeni yayınımızın üniversitemize ve şehrimize önemli katkılar sunması dileğiyle sözlerine son verdi.

Vali Erdoğan Bektaş da, üniversitenin şehrin ekonomisine olan katkısının bilindiğini, bununla beraber 40-50 bin öğrencisi olan üniversiteye sahip bir şehrin pek çok avantajı beraberinde yaşadığını belirtti. Üniversitenin ekonomiyi aşan katkılarına da değinen Vali Bektaş, Grizu-263 Uzay Takımının, Zonguldak adıyla kazandıkları dünya çapındaki başarıların her türlü ekonomik kavramın ötesinde olduğunu ifade etti. Bilimsel gelişmelerin, şehrin hayatına ve kuruluşlarına uygulanmasında üniversitenin büyük rolü olduğunu söyleyen Bektaş, kitabın ortaya çıkmasında emeği geçen akademisyenleri kutladı.

Tanıtım programı, Prof. Dr. Ertuğrul Yıldırım ve Doç. Dr. Mehmet Pekkaya’nın kitap hakkında bilgi ve analizlerinin yer aldığı sunumlarının ardından protokol üyelerinin, kitaba katkı sunanlara teşekkür belgesi takdim etmeleriyle sona erdi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: