Kilimli bu kez Erol Sarıal’a yetkiyi vermek istiyor

Partiler kongre süreçlerine girdi.CHP,AKP,MHP’de kongre süreçleri başladı.

CHP her zaman olduğu gibi, adına “demokrasi”dediği ve sosyal medyayı, basın yayın organlarını da platform olarak gördüğü için tartışmanın da zemini daha çok buralarda yürüyerek devam ediyor.

Bunun bir nedeni de mevcut yönetimlerde dahil partililerin parti içi sorunlarını kendi içinde tartışacakları ortamları yaratmadığından, bir anlamda da sokağa taşan bu tartışmalarında önünü açmış oluyor.

İşte bu nedenle de “Niye sosyal medyadan yada basın aracılığı ile tartışıyorsunuz” denildiğin de iki soru yada iki cevapla karşılaşabiliyoruz; Bunlardan birincisi; Tüzüğün emrettiği Danışma Kurullarını yapın bizde sokakta tartışmayalım (Haklılık olarak görülüyor)

İkincisi;CHP Sosyal Demokrat Parti AKP gibi tek adamanın ağzından çıkacak bir söze bakmaz, bizim tartışma kültürümüz var”diyerek bir anlamda da disiplinsizliğe bir kılıf uydurmuş oluyoruz.

Hırsız ev sahibi misali, konuşan nasıl olsa disipline veremezler, çünkü onlarda disiplin suçu işliyor bir anlamda diye de geçiştirebiliyorlar.

Evet hepimiz izliyoruz, yazıyoruz konuşuyoruz. CHP’de delege seçimleri neredeyse bitti. Özellikle Merkez İlçe(doğal olarak) daha işin göbeğinde. O nedenle de süreç bir anlamda da devam ediyor.Çünkü Merkez İlçe’nin en büyük Mahallesi Bahçelievlerde delege seçimleri iptal edildi.Bugün(Çarşamba) günü yeniden tekrarlanacak.

Diğer ilçelerde delege seçimleri sona erdi.Kongre takvimi işlemeye başladı.

Tartışmaların odağında ki bir diğer ilçe Kilimli.Kilimli’de Erol Sarıal’ın listesi bir anlamda sildi süpürdü.

Erol Sarıal deneyimli, birikimli siyasetçi. Aynı zamanda teknik bir insan(Mesleki olarak Maden Mühendisi) Böyle olunca hem kent sorununun ana damarı olan kömürün kente kattığı değerle(Ekonomik-politik-Kültürel)ilişkiyi iyi bir noktada değerlendirecek durumda olan bir dostumuz, hem de kent siyasetinde önemli çabaları olan bir siyasetçi.

Geçmiş dönemlerde ADD Bölge sorumlulukları, Kilimli’de Belediye Başkan Adaylığı,Zonguldak Merkez İlçe Başkan Adaylıkları ve Milletvekilliği adaylıklarında bulunmuş, tecrübe edinmiş bir arkadaşımız.

Erol Sarıal ile fikir düzeyinde birbirimizden önemli katkıların aldığım, yer yer farklılaştığımız çok durumlar oluyor.Ama ben bu durumumuzu bir zenginliğe,fikir zenginliğine hizmet ettiğine inanıyorum

O nedenle de siyaset merkezlerine böylesine fikirler katacak, zenginleştirecek, ileriye taşıyacak kişilerin de gelmesini her zaman desteklemişimdir.Kilimli’de adaylık süresince Erol Sarıal’a yönelik farklı eleştiriler gelmedi değil.

En başta adaylık yarışına ilk katılan Ahmet Sarsık’tan geldi.

Sarsık’ın Sarıal’a yönelik, CHP Kilimli İlçe Başkanlığını yapıp yapmamaktan çok teknik konuda Sarıal’ı kamuoyuna şikayet etti, basına demeç verdi,açıklamalarda bulundu.

Bende bir kaç kez karşılaştım ve benzer şikayetlerini bana da iletti.Bende “Ahmet abi sende adaylığını açıkladın bana sorarsan bu konuda daha hoşgörülü olabilirsin. Girersin yarışa parti üyeleri kime onay verirse o olur”dedim.Fakat bu tutumum nedeniyle bana alınganlık gösterdi.

Sonuçta ne oldu?

Kilimlide en erken adaylık açıklaması yapan Ahmet Sarsık mahallesinden aday bile olmadı.Liste hazırlamadı.Kilimli’nin  9 Mahallenin 7’sinde Erol Sarıal’ın listesi başarılı oldu.

Diğer Aday Metin Uzun ise 2 Mahallede listesi kazandı.

Partide demokratik yarış iyidir. Ama bununda bir seviyesi olması lazım. Benim açımdan Filiz Hanım’dan sonra o göreve Erol Sarıal’ın gelmesi oldukça olumlu bir durum yaratabilir.Çünkü Yıllardır Kilimli İlçe Başkanlığını yürüten değerli ablamız Filiz Karademir, bir seviyede tuttu, kavgaların olmadığı, sakin yapısıyla geçtiğimiz dönemde CHP Belediyesini kazandırmış bir büyüğümüz.

31 Mart dönemi ayrıca sorgulanması gereken bir durum.Çünkü orada partiyi İYİ Partili adayla bölerek tıpkı Kozlu’da olduğu gibi AKP’ye geçmesine hizmet edildi.İşte Neden Erol Sarıal diyorum.Çünkü Erol Sarıal, Necla hanımdan sora yeni dönemde daha çok inisiyatif alarak, bir anlamda da kendi ayakları üzerine oturtacak ve güçlü bir CHP örgütü yaratmada çaba sarf edeceğine inanıyorum.

Çünkü Erol Sarıal’a bugüne kadar gelen teklifleri kabul etse idi şimdi İl Başkanı da olurdu,milletvekili de. Ama o Parti üyelerinin iradesiyle bir yerlere gelmeye ilkesel olarak inanmış bir dostumuz.

Umarım Kilimli bu kez Erol Sarıal’a bu yetkiyi verir.Yarışan adaylara başarılar diliyorum.

Sağlıcakla kalın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: