Yeniden Merhaba

 

Uzun süredir (bir kaç sayı) Gazete sizlere ulaşmasına rağmen, bu köşeden dertleşemedik.

Köşeden yazı yazmak için, siz değerli okurlarımızla tam bir iletişim (karşılıklı) yazmak, çizmek, haberleşmek, sonrasında da bunun geri dönüşlerini, yani olumlu olumsuz değerlendirmeleri alarak yeni haftalara doğru yol almak.

Malumunuz CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığı’nın 12 Olağan kongresi geçtiğimiz Pazar (19 Ocak) Günü gerçekleşti.

Ben de bu kongre için uzun süredir bir yoğunluk içindeydim.

Yaklaşık 5-6 ay öncesinden, fazla değil, 3-4 arkadaşımla benim ofisimde sohbet ettim. Sohbette önümüzdeki kongre sürecine dahil olmamız gerektiği konusunda fikirler konuştuk. O 3-4 arkadaşı sohbete çağıran benim, konuyu açan benim.

Yani beyne kurdu düşürenim bir anlamda.

Sonra sohbet devam ederken, bir mola verdik ve hepinizin iyi tanıdığı benimde büyüğüm olan İsmail Kal’ı çağırdım.

Sohbet’in ana ilkesi, Partideki bu kişisel çekişmeleri, adamcılık üzerine kurulu düzeni ve partideki kavgaların son bulması için, parti hattının (Program ve Tüzüğün emrettiği) çalışmaları yeniden hayata geçirilmesi konusunda çaba sarf etmek.

Temel düşünce bu. Sonrasında  İsmail Kal ile ve bunun genişletilerek nasıl olması gerektiğini partiye yıllarca emeği geçmiş, partililerle bunu nasıl genişletiriz diyerek, fikir zenginliği ve isimlerle görüşmeler yaptık.Kendi adıma çok rahat söyleyebilirim.Bunun için kişisel zamanı (bugün için diyorum) oldukça çok hoyratça kullandığımı fak ettim.

Uzatmadan, o görüşmeler sonrasında yaklaşık 20 Arkadaşımızla 3 kez bana göre önemli, değerli toplantılar yaptık. Orada konuşmaların tutanakları elimizde.

Özellikle yaptığımız genişletilmiş birinci toplantıda konuşulanlar, tartışılanları bugün değerlendirince bugün çıkan sonuçla alakası olmayan, ya orada konuşulanlar samiyetten uzak tı, ya da bugün yaşananlar.

Ben kendi fikrime ve düşünceme göre o toplantılarda Merkez İlçe Başkan adayı (Çünkü konuşmalarda bu grubun-Parti içi Girişim Grubu) bu grup içinde çıkacak ve onun arkasında durulacaktı.

Benim kişisel düşünceme göre mevcut katılan arkadaşlarımızın içinde  dört isim öne çıkıyor, daha doğrusu üstlenecek durumda, bunlardan (Murat Pulat, Erol Sarıal, Süleyman Kurt ve ben) Zamanla, ve görüşmeleri ikili üçlü sohbetlerin geçtiği dilim içerisinde, şahsen ben bu üç arkadaşa önümüzdeki sürece yönelik olarak görev almaları konusunda sohbetler yaptık. Süleyman Kurt arkadaşımız  “Ben böyle bir görevi, değil ama katkı vermek üzere yönetimler de görev almayı” düşündüğünü açık, samimi, söyledi.Erol Sarıal Başkanım, daha ağırlıklı olarak Kilimli için düşüncesini ifade etti.Murat Pulat arkadaşımızda, hele şu delege seçimleri bitsin, ama ben ilçe değil, İl Başkanlığı konusunda düşüncesi olduğunu dile getirdi.

Şimdi değerli arkadaşlar, bu çalışmaların birinci derece örgütlenmesine ön ayak olan ve ciddi zaman harcayan biri olarak, bu arkadaşlarımız nezaketen bile. “Bahaddin bizim bu konudaki düşüncemiz şu, madem bu süreci başlattın bizde düşünmediğimize göre görev almak sana düşer ya da sen ne düşünüyorsun “diye tek bir soru sormuşlar mı acaba?

Sormadılar.

Zamanla o yayınladığımız ve imza koyduğumuz bildirge bir tarafta, imzayı koyanların ağırlıklı kısmı aslında geldikleri ilişkilere geri döndüler.

Benim için diyorlar ki kendi aralarında, “Bahaddin bize adayım demedi gitti basına röportaj verdi, hani biz beraberdik falan filan” Sorulacak durum kalmışmıydı.

Kalmadı.

Daha samimi olmak lazım, siz beni aday gösterirmiydiniz?

Benim kapı arkasında, beynimin kenarında en ufak bir şey yok.

Ama kimi arkadaşlarıma üzülüyorum. Aday ol dediğimde, “Bak seninle ilgili, adayım der son dakika geri çekilir”diyorlar dediğimde, “Bahaddin kime güveneceğim, eski vekillere mi? Eski İl başkanlarına mı?

Cevaplarının kulaklarımda çınlı yor. Peki, Niye insanlar size güvensin? Ya da Siz ne zaman güvenilecek bir noktada olacaksınız?

Çünkü benim dostlarıma gösterdiğim ve onların gelmesi gereken görevlere önerme konusunda ki samimiyeti, eğer dost ve sami isek aynı düşünceyi, aynı inceliği, nezaketi bende beklerim.

Bugünlük bu kadar haftaya neden adaylıktan çekildiğimi açıklayacağım.

“Hiçbir şey gizli kalmaz”

Saygılarımla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: