Bakalım 16 Şubat bir milat olacak mı?

Cumhuriyet Halk Partisi içinde kavganın boyutları farklı mecralarda olsa da örgütteki otorite boşluğu kendini hissettiriyor.

Özellikle Kdz Ereğli’de CHP’li Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile CHP Milletvekili Ünal Demirtaş arasında süren kavga sosyal medyaya taştı.

Halil Posbıyık’ın, Alemdar Destanı’nın 99. Yıl törenlerinde AK Parti ve CHP Milletvekillerini eleştirdi. Posbıyık, “Bu istiklal madalyasının buraya gelmesi lazım. Yoksa bu 5 tane milletvekiline ben Ereğli halkına saygı duymuyorlar diye ifade kullanacağım. Yani şu istiklal madalyasını buyara getiremiyorlarsa yazıklar olsun diyorum. Ne işe yararlar? Ne Alemdar Günün’de varlar, ne diğer günlerde varlar. Hiçbir yerde yok bu milletvekilleri. Ama ERDEMİR, Ereğli’ye yüzünü dönmüş aman dönsün diye onlardan yana ellerinden geleni yaparlar” diyerek kürsüden eleştirdi.

Bunun üzerine CHP’li Ünal Demirtaş sosyal medya Facebook’tan şu mesajı yayınladı.

Bugün -27/01/2020 tarihinde- Alemdar Gemisi’nin Ereğli’ye intikalinin 99.yıldönümü nedeniyle düzenlenen programla ilgili olarak tarafıma bu konuda Ereğli Kaymakamlığınca veya Ereğli Belediyesince, herhangi davetiye gönderilmediği gibi, herhangi bir şekilde bilgi de verilmemiştir.
Bugün basında çıkan haberlerden sonra, program daveti ile ilgili olarak Kdz. Ereğli Kaymakamlığı Özel Kalem ve Yazı İşleri Müdürlüğü ile danışmanımın yaptığı görüşmelerde, Alemdar Gemisi’nin Ereğli’ye intikalinin 99.yıldönümü nedeniyle düzenlenen program davetiyesinin dağıtımının Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından yapıldığı söylenmiştir. Bunun üzerine Kdz. Ereğli Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü ve Kültür Müdürü ile görüşülmüştür. Görüşmelerde, ayrıca Belediye değişikliğinden sonra Kdz. Ereğli Belediyesi’nden bu tür etkinliklerin davetiyelerin tarafımıza iletilmediği, ifade edilmiştir. Kültür Müdürü göreve yeni geldiğini bildirmiş ve faks ve e-mail adresini istemiş, konuyla ilgileneceğini söylemiş, başka da bir açıklama yapmamıştır.
Bugünkü Alemdar Gemisi’nin Ereğli’ye intikalinin 99.yıldönümü programına katılmama nedenim, tarafıma Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından, davetiye gönderilmemesi ve tarafıma hiçbir şekilde bilgi verilmemesidir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”dedi

Biri CHP’li Belediye Başkanı, diğeri CHP Milletvekili, bu kavgayı kim? hangi İl Başkanı yada başkan adayı bitirecek .CHP’de 16 Şubat’ta gerçekleşecek olan İl Başkanlığı yarışında vekillerin, belediye başkanlarının parti hattına uygun tutum ve davranışlarını bir disiplin altına alacak bir otoriteye ihtiyaç olduğu bugün yaşananlardan çok rahat anlaşılmaktadır.Bakalım 16 Şubat bir milat olacak mı?

One comment

  1. TÜRKİYEDEKİ MÜSLÜMANLARIN HALİFESİ · · Cevapla

    chp liler süzme salaktır

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: