“Haber gelene kadar eylemlerimize devam edeceğiz”

Zonguldak’ta yenisi yapılmak üzere 3 yıl önce yıkılan Gazi Ortaokulu’nun öğrencileri ve velileri, eğitim gördükleri geçici okuldan yeni okullarına geçecekleri yönünde verilen sözün tutulmaması üzerine başlattıkları eylem 11’inci gününe girdi.A+

Mithatpaşa Mahallesi İsmetpaşa Sokak’ta bulunan Gazi Ortaokulu’nun bulunduğu yenisi yapılmak üzere 3 yıl önce yıkıldı. Öğrenciler, yeni okul binası yapılana kadar geçici olarak Mithatpaşa İlkokulu’na taşındı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkileri, bina yıkıldıktan sonra yaptıkları açıklamada inşaat bitince öğrencilerin tekrar okullarına döneceğini ifade etmişti. Yeni okul binasının bitmesinin ardından öğrenciler, okullarına dönmeyi beklerken İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden olumsuz haber aldı. Yeni binanın başka bir okula tahsis edileceği açıklandı ve öğrencilerin geçici olarak yerleştirildikleri okulda eğitimlerine devam edeceği belirtildi.

Bunun üzerine veliler ve öğrenciler, 2 Şubat’tan itibaren her gün Madenci Anıtı’nda toplanarak sesini duyurmaya çalışıyor. Bugün 11’inci kez öğrencilerle birlikte toplanan veliler, yetkililere bir kez daha seslenerek okullarına dönmek istediklerini ifade ettiler.  Gazi Ortaokulu Aile Birliği Başkanı Dilek Sümer Demirel, yetkililerden gelecek güzel haberi beklediklerini söyledi. Haber gelene kadar eylemlerine devam edeceklerini ifade eden Demirel, “Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan Ankara’da. Yetkililerle görüşeceğini söyledi. Kendisiyle mesaj yolu ile görüştük. Vekilleri ile görüştüğünü bugün için güzel haberler geleceğini, hayırlı haberler olacağını söyledi. Bugün inşallah Ankara’dan vekillerden hayırlı haberler bekliyoruz. Bugün inşallah okulunuza geçiyorsunuz açıklamasını vekillerimizden bekliyoruz.” dedi. Eylemin ardından bir esnaf öğrenci ve velilere çorba ikramında bulundu.(Kaynak Z Haber)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: