Aşkar, “Ücretli öğretmenlerimizin mağduriyetinin giderilmesini bekliyoruz”

Memur-Sen’e Bağlı Eğitim Bir-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kamuran Aşkar, “Önceliğimiz Çocuklarımızın Sağlığı”dedi

ğitim Bir-Sen  Zonguldak Şube Başkanı Kamuran Aşkar, okulların 30 Nisan tarihine kadar tatil edilmesini olumlu bulduklarını belirterek, “Önceliğimiz çocuklarımızın sağlığı” ifadesini kullandı.

Aşkar, açıklamasında şunları ifade etti:

“Öncelikle bilim kurulunun okullarımızın tatilini 30 Nisan tarihine kadar uzatmasını olumlu bulduğumuzu belirtmek isterim.

Yaşanan süreç dünya tarihinde ilk kez karşılaşılan bir mesele olması açısından  baktığımızda ortaya çıkacak sonuçları da bugünden kestire bilmemiz zor. Ancak kesin olan bir şey var ki;Hayat normale döndüğünde eğitim telafi edilebilir ancak bir çocuğumuzun zarar görmesi halinde bunu asla telafi edemeyiz.

Zorunlu olarak ortaya çıkan bu tatil döneminde bütün öğrencilerimize tavsiyemiz özellikle kitap okumaları test çözmeleri ve eğitimin sadece okulda değil yaşamın her anında her kademesinde devam ettiğinin farkında olarak okumaya zaman ayırmaları olacaktır.

Mevcut mevzuat kapsamında derse girmeyen kadrolu öğretmenlerimizin maaş ve ek derslerinde  herhangi bir kısıtlama yapılmazken, Ücretli öğretmenlerimiz bu kapsam dışında kalmış ve mağdur olmuşlardır.

Mevzuat gereği ücretli çalışan öğretmen arkadaşlarımıza ek ders ödemesi yapılamazken geçimini bu derslerden aldıkları ücretlerle sağlayan ücretli öğretmenlerimizin mağduriyetinin giderilmesi noktasında sosyal devlet anlayışıyla Bakanlığımızın konuya el atmasını ve ücretli öğretmenlerimizin mağduriyetinin giderilmesi beklentisi olmazsa olmazlarımız arasındadır”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: